Yaz ayları geldi çattı. Birçoğumuzun korkulu rüyası ter kokularıyla sınavımız başladı. Özellikle de toplu taşıma araçları, kalabalık ofisler ve iş yerleri gibi yerlerde bu durum büyük bir işkence haline gelmeye başladı. Bizler de hem ter kokusu problemi olanları bu dertten kurtarmak, hem de kalabalık ortamlarda bu işkenceye bir son vermek için ter kokularıyla başetmeyi sağlayacak doğal yöntemleri derledik. Karşınızda hem ekonomik hem de sağlıklı oluşuyla aklımızda yer eden, ter kokusunu önlemeye yardımcı doğal yöntemler.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Karbonat

Karbonatın işe yaramadığı tek bir konu yoktur sanıyoruz. Leke çıkarmaktan diş beyazlatmaya kadar her alanda kullandığımız karbonat, tüm bunlara ek olarak ter kokularıyla mücadele etmenize de yardımcı oluyor. Karbonat kullanarak ter kokusuyla başedebilmeniz için bu yolu izlemeniz yeterli oluyor:

  • Karbonat ve limon suyunu karıştırıp krem kıvamına getirin ve koltuk altınıza sürün. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra durulayın.
  • Limon suyu kullanmak istemezseniz, karbonatla mısır nişastasını karıştırıp fazla teri vücudunuzdan uzaklaştırması için koltuk altınıza pudra gibi uygulayın.
  • Şayet daha basit bir çözüm istiyorsanız, duştan sonra karbonatı direkt koltuk altınıza uygulayın ya da hoş bir koku arzu ederseniz, karbonatın içerisine birkaç damla çay ağacı yağı ekleyerek kullanın.

Adaçayı

Antibakteriyel özelliğiyle ter kokusuna savaş açan ürünler arasında adaçayı da yer alıyor. Adaçayı kullanarak ter kokusuna veda etmek içinse;

  • Bir fincan adaçayı hazırlayıp ve bir parça pamuk yardımıyla koltuk altına uygulamak ve kuruyunca işlemi tekrarlamak, ardından bölgeyi temiz su ile durulamak yeterli oluyor.
  • Adaçayı demlemekle uğraaşmak istemeyenler içinse, seyreltilmiş adaçayı yağı kullanmak bir diğer alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Lavanta Yağı

Ter kokusuna açılan savaşlarda en etkili yöntemler arasında lavanta yağı yer alıyor. Lavanta yağı kullanarak ter kokusundan kurtulmak için;

  • Bir sprey şişesine bir  miktar su doldurup, birkaç damla lavanta yağı eklemek ve düzenli olarak koltuk altınıza sıkmanız yeterli oluyor.

Biberiye

Anti-bakteriyel bir bitki olan biberiye, koltuk altından yükselen ter kokusunu gidermek konusunda bir hayli işe yarıyor. Biberiye kullanarak ter kokusundan kurtulmak için;

  • Bir bardak suya 8-10 damla biberiye yağı koyup, iyice karıştırarak koltuk altına uygulamak yetiyor.