Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Vücudumuzun tüm ağırlığını taşıyan ve neredeyse tüm gün kahrımızı çeken ayaklarımıza maalesef her zaman gereken özeni ve itinayı gösteremeyebiliyoruz. Kimi zaman yanlış ayakkabı tercihi nedeniyle kimi zamansa yeni aldığımız ayakkabılar ile ayaklarımızın geçirdiği uyum süreci nedeniyle ayaklarımız zarar görebiliyor. Ayaklarımızı vuran bu durumlar nedeniyle ise oldukça büyük bir acıya katlanmak durumunda kalıyoruz ki gerçekten de işkenceden farksız bir hal. Peki ama ayakkabıların ayaklarımızı vurmaması için yapabileceğimiz yöntemler var mı? Cevabımız elbette evet. Birazdan anlatacağımız yöntemleri doğru bir şekilde uygulayarak siz de ayaklarınızın bu kadar acı çekmesinin önüne geçebilirsiniz. İşte size ayaklarınızı koruyacak olan bazı küçük ama son derece etkili yöntemler!

Yara Bandı Bir Klişe Değil!

Ayakkabılarımız ayaklarımızı vurduğunda en azından yara olan yerin daha fazla acımaması için birçoğumuz yara bandı kullanırız. Hepimizin aşina olduğu yara bandı yöntem ise gerçekten bir klişe değil bir gerçek. Bu nedenle eğer genellikle ayağınızın aynı bölgesinde bir tahriş yaşıyorsanız özellikle yeni bir ayakkabı aldığınızda bu yöntemi mutlaka kullanmalısınız. Hatta bu yöntemi ayağınızın yara olmasını beklemeden uygulayın ve ayaklarınız ayakkabınıza alışana kadar kullanın. Özellikle topuklu ayakkabılarda hayat kurtaran bir yöntem olduğunu deneyince göreceksiniz.

Talk Pudrası

Yine yeni aldığını bir ayakkabıyı giyerken ayakkabının vurma ihtimaline karşılık ayağınıza pudra sürebilir ve sürtünmeyi azaltabilirsiniz. Hatta kokulu bir pudra ile hem ayakkabının ayaklarınızı vurmasını engelleyebilir hem de istenmeyen kokuların önüne geçebilirsiniz.

Çorap ve Saç Kurutma Makinesi Yöntemi

Bu yöntem sayesinde ayakkabınızın kalıbını biraz genişleterek ayağınızın daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kalın bir çorap ya da üst üste bir kaç çorabı ayağınıza giyerek sıkan ayakkabınızı giymek. Ardından saç kurutma makinesi yardımıyla ayakkabınızın ayağınızı sıkan kısmını bir miktar ısıtın. Sonrasında ayakkabınızı çıkarmadan ve ayakkabı soğuyana dek yürümeye çalışın. Böylelikle sert ayakkabılarınızı yumuşatabilir ve ayakkabının ayağınızın şeklini almasını sağlayabilirsiniz. Özellikle deri ayakkabılar için oldukça etkili bir yöntem olduğunun altını çizelim.

Silikon Taban

Ayakkabı vurmalarına karşı yine bir diğer etkili yöntem de silikon tabanlar. Özellikle ortopedik dükkanlardan temin edebileceğiniz silikon tabanlar sayesinde ayaklarınızın konforunu artırabilirsiniz.