Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Ütü yapmak hemen hemen birçok kişi için en kabus ev işlerinden birisi olarak anılıyor. Hele ki sıcak yaz aylarında belki her iş tamam ama ütü işi gerçekten de çekilir çile değil. Ayrıca kimi kumaşlar ya da kimi giyeceklerin ütülenmesi ise bir o kadar daha zor olabiliyor. Peki ama daha pratik ve kolay bir şekilde ütü yapmanın yolları yok mu? İşte sizler için daha kolay ütü yapmanın püf noktaları ve kolaylaştırıcı yöntemleri!

Kolay Ütü Yapma Yöntemleri

Ütü yapmanın kendisi zaten yeterince zorken bazı çamaşırların ütüsü ise diğerlerine göre daha da zor olabiliyor. Bu nedenle gerek zor kumaşlar gerekse diğerleri için mümkün mertebe daha kolay ütü yapmanın yöntemlerini bir şekilde uygulamamız gerekiyor. Bu nedenle örneğin çamaşırlarınızı yıkarken yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Bu durum çamaşırlarınızın daha az kırışmasına neden olur. Bunun yanı sıra makinenizin kurutma programını ya da ayrıca kurutma makinenizi kullanmanız ütü yapmanızı daha da kolaylaştırabilir. Ayrıca makineden çıkan çamaşırlarınızı asmadan önce gerdirme yöntemini uygulamak ve çırparak asmanız da işinizi kolaylaştırır. Eğer çamaşır makinenizde kurutma ayarı varsa bu makinelerde bulunan kırışıklık giderici düğmesine basmayı da ihmal etmeyin.

Diğer yandan çamaşırlarınızda ip veya mandal izi olmaması için çamaşırlarınızı koltuğunuzun ya da odanızın güneş gören bir yerindeki çamaşır askılığında kurutmanız da işinizi kolaylaştırır. Eğer demir çamaşır askılarının iz bırakma sorunundan şikayetçiyseniz askılığınızın demir parmaklıklarına kuru havlular asarak çamaşırlarınızı onların üzerine asabilirsiniz. Siz de bu yöntemleri ve tavsiyelerimizi uygulayarak ütü yaparken harcamış olduğunuz mesainizin süresini biraz daha kısaltabilirsiniz.

Kolay Pantolon Ütüleme Yöntemleri

Ütü yaparken belki de en zorlandığımız şeylerden birisi pantolonların ütülenmesidir. Peki ama pantolonlarımızı daha kolay ütüleyebilmek için nasıl bir yöntem kullanabiliriz? Bunun için öncelikle pantolonumuzun ceplerini dışarıya çıkaralım. Ardından kumaş pantolonun dikiş izlerini belirleyerek dikiş yerlerini birbirine paralel bir şekilde yerleştirelim ve ütülemeye başlayalım. İlk etapta alttaki bacağın iç kısmını, ardından da üst bacağın dış kısmını ütüleyelim ve işlemimizi tamamlayalım. Bu işlemleri yaparken ütünüzün buharından da yararlanacak olursanız biraz daha işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.