Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Saç dökülmesi zaman zaman hepimizin yaşayabildiği sorunların başında geliyor. Bunun için illa ki pahalı markaların ürünlerini kullanmak durumunda değiliz elbette. Evde uygulanabilecek birçok bakım kürü ile de saç bakımınızı yapabilir ve saç dökülmelerine son verebilirsiniz. İşte sizin için saç dökülmesinin önüne geçebilecek bazı kürler ve doğal tarifler!

Badem Yağı Mucizesi

Saç dökülmeleri konusunda kullanabileceğiniz en önemli bitkisel yağların başında badem yağı geliyor. Badem yağı sayesinde saç dökülmesinin önüne geçerken aynı zamanda saçınızın kaybettiği gücü de yeniden kazandırabilirsiniz. Hatta saç diplerinizi besleyerek saç dökülmesi problemini kökünden çözebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, haftada bir defa badem yağı ile saçlarınıza maske yapabilir ve en az 2 saat kadar saçınızda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Karanfil Suyu

Saç dökülmesine bir çözüm de karanfilden. Bunun için yapmanız gereken şey yaklaşık 15 adet karanfili bir bardak su ile kaynatarak ılıtın. Ardından saç diplerinize masaj yaparak yarım saat beklettin. Karanfil suyu sayesinde saç dökülmelerinizi önlerken aynı zamanda da saç diplerinizde olan yara ve kaşıntıları iyileştirebilirsiniz.

Kına

Bizim kültürümüzde de uzun yıllardır uygulanan saç bakım yöntemlerinden birisi olan kına sayesinde saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz. Genellikle saç boyası olarak kullanılıyor olsa da kına saç diplerinizi ve saç derinizi besleyerek saç dökülmelerinizin önüne geçer. Eğer özellikle saçlarınızda kopma oluyorsa kına mutlaka denemeniz gereken tedavi yöntemlerinden birisi.

Soğan

Mutfakta hemen hemen her yemeğin içerisinde kullandığımız soğan saç bakımı konusunda da mükemmel bir yöntem. Soğanda bulunan kükürt sayesinde saçınızı besleyerek daha kolay bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Eğer saç dökülmesi ve saç kopması sorunu yaşıyorsanız soğanı rendeledikten sonra zeytin yağı ile karıştırıp güzel bir saç kürü hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kürü saç derinize masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde 30 dakika kadar beklettikten sonra şampuanınız ile yıkayabilirsiniz. Eğer soğanın saçlarınızda koku yapmasından kaygı duyuyorsanız hiç merak etmeyin. Çünkü şampuan uygulayıp iyice duruladıktan sonra saçlarınızda hiç soğan kokusu kalmadığını göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı da aynı şekilde saç dökülmelerini engelleyen doğal yöntemler arasında. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza masaj olarak uyguladıktan sonra en az yarım saat bekletip yıkayabilirsiniz. Bu şekilde saç dökülmesinin önüne kolaylıkla geçebiliriz.