Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Beyaz saçlar ya da dökülen saçlar dönem dönem hepimizin en büyük ortak saç problemlerinin başında geliyor. Beyazlayan saçlarımız için sürekli kimyasal boya kullanmak ya da dökülen saçlar için sürekli kozmetik ürünlere başvurmak ise asla istemediğimiz yöntemler. Peki ama sürekli dökülen ya da beyazlayan saçlarımız için uygulayabileceğimiz daha doğal ve daha sağlıklı yöntemler var mı? İşte sizler için evde yapabileceğiniz beyaz saçlar ve dökülen saçlar için hem sağlıklı hem de doğal kürler ve yapım aşamaları!

Mucize Karbonat

Hem saçlarınızın dökülmesinden hem de beyazlamasından şikayetçi iseniz sizler için harika bir haberimiz var. Hem maliyeti oldukça düşük olan hem de yapımı son derece basit ve pratik olan saç kürünü kendiniz bile kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Her mutfakta yer alan ve yemekte temizliğe birçok alanda kullanılan bir malzeme olan karbonat sayesinde saçlarınızdaki dökülme probleminden ve beyazlardan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyse çok basit. Saçlarınız için her zaman kullanmış olduğunuz şampuanınızın içine yaklaşık olarak 1 fincan kadar karbonat koyun ve iyice karıştırın. Ortalama 45 dakika kadar bekledikten sonra mucize kürünüz kullanıma hazır. Saçlarınızı bu karışımla yıkayarak hem dökülme hem de beyazlama sorununu durdurabilirsiniz. Ancak bu karışımla saçlarınızı yıkadığınız zaman saçlarınızda bir sertleşme yaşayabilirsiniz. Bunun için de 2'şer kaşık elma sirkesi ve biraz pirinç ununu saçlarınızı yıkarken masaj yaparsanız hem daha parlak hem de daha yumuşak saçlara ulaşabilirsiniz. 3 hafta kadar karbonat karışımını kullanmanızın ardından hem saçınızdaki dökülmenin hem de grileşmenin yavaşladığını fark edebilirsiniz.

Karbonat Şampuanının Faydaları

Yukarıda yapımını anlatmış olduğumuz karbonat şampuanının en önemli faydalarının arasında saç dökülmelerinin gözle görülür bir şekilde azalması var. Aynı zamanda saç büyümesine de yardımcı olan karbonat sayesinde daha yumuşak ve daha sağlıklı saçlara da sahip olursunuz. Bununla beraber saçtaki toksinleri ve kimyasalları yok eden karbonat sayesinde saç uzama hızınızda da bir artış meydana gelir. Diğer yandan saçlarınızı şebeke sularındaki klorun zararlarından da korur. Ve yine saç dökülmesini engelleyerek saçınızın ve kafa derinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.