Pandemi koşulları birçok şeyi olduğu gibi seyahat etme kurallarını da temelinden değiştirdi. Bu nedenle alınan önlemler ülkeden ülkeye geçişleri de zorlaştırdı ya da en azından karmaşıklaştırdı. İşte Türkiye’den başka ülkelere seyahat etmek isteyenler için bazı uyarılar…

Yasaklar Kalktı Yeni Kurallar Geldi

pandemi

Yaklaşık 2 yıldır devam eden yurtdışı seyahat yasakları aşılama çalışmalarının başlaması ile birlikte sonunda kalktı. Ama tabi yasakların yerini birçok kural aldı. Örneğin Türkiye'de seyahat amacıyla bir uçağa binebilmeniz için öncelikle PCR testi ile Covid-19 riski taşımadığınızı kanıtlamanız veya Aşı kartına sahip olmanız gerekiyor. Bu arada kabul gören aşılar, PCR testi ya da karantina süreleri ülkeden ülkeye farklılıklar gösteriyor.

Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz! Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz!

Vizesi Olanla İçin Sorun Yok Ama…

vize

Bu arada halihazırda vizesi olanlar için birçok ülke yurt dışından gelenler için kapılarını açsa da vizelerinin süresi dolanlar ya da hiç vizesi olmayanlar için iş biraz karışık. Örneğin Almanya, Belçika gibi kimi ülkeler vize başvurularını açmış olsalar da henüz çoğu Avrupa ülkesi acil durumlar dışında vize başvurularını kabul etmiyor. Bununla beraber Pandemi ile mücadelede alınan tedbirler kapsamında ülkemizden İtalya’ya turistik amaçla seyahate izin verilmiyor. Fakat eğitim, sağlık gibi aciliyeti olan durumlar söz konusu olduğunda bu başvurulara izin veriliyor. Yine İngiltere öğrenciler için vize başvurularını kabul ederken, Hollanda D tipi vize başvurularını onaylıyor. Fransa ise D tipi vize başvurularını 90 günden uzun olmak kaydıyla kabul ediyor.