Bu çağda öğrenci olmanın hem avantajlı hem de dezavantajlı yönleri bulunuyor. Teknoloji de aynı şekilde bu dönemin öğrencileri için avantaj olabildiği kadar dezavantaj da olabiliyor. İşte teknolojiyi ve telefon uygulamalarını eğitim hayatınızda avantajlı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabilecek bazı uygulamalar!
Chegg'den Profesyonel Destek

Eğer siz de okulda verilen ödevleri yapmakta zorlanıyorsanız, özellikle de İngilizce ödevlerde bu zorluğu yaşıyorsanız Chegg'deki bilgili kişilerle birlikte ödevlerinizi kolaylıkla yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencilerinin favorisi olan bu uygulamanın aylık bir ücreti de bulunuyor elbette.

Telefondan uzak kalamayanlara Forest

Eğer siz de birçok arkadaşınız gibi ders çalışırken telefondan uzak kalamıyorsanız bu durumda Forest uygulamasından yararlanabilirsiniz. Ders çalıştığınız süre içinde bir ağacın büyümesini sağlayan uygulama ile derse odaklanabilirsiniz.

Akademik İngilizce İçin Oxford Dictionary of English

Üniversite hayatınızda akademik İngilizce eksiklerinizi kapatmak ve bunun için bir uygulama desteği almak istiyorsanız Oxford Dictionary of English tam sizin için.

Matematik Denklemlerinde Photomath

En zor ve içinden çıkamadığınız türde matematik denklerimde ise Photomath sayesinde aradığınız cevaba kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Belgelerinizi Taramak İçin CamScanner'ı Kullanın

Özellikle lise ve üniversite ödevlerinde belge taramak son derece gerekli olabiliyor. Bunun içinse sürekli kırtasiyeye gitmek yerine belge ve fotoğraflarınızı PDF’e dönüştürmek için CamScanner kullanarak ders notlarınızı çektikten sonra PDF’e dönüştürüp dersten sonra kolay bir şekilde çalışmanızı yapabilirsiniz.

Udemy Sayesinde Yeni Konulardan Haberdar Olun

Udemy uygulaması aslında doğrudan doğruya hayatınıza etki etmez fakat düzenli olarak kullandıktan sonra uygulamanın etkilerini daha fazla hissedebilirsiniz. Udemy sayesinde birçok konu hakkında video izleyebilir ve izlemiş olduğunuz videolar sayesinde dersleriniz hakkında bilgilerinizi güncelleyerek arkadaşlarınızın bir adım önüne geçebilirsiniz.

Canva ile Harika Tasarımlar

Sınıf içinde yapacağınız sunumlarda sunum kalitesini artırmak istiyorsanız bu durumda Canva'dan yararlanabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan Canva ile mükemmel görseller hazırlayabilirsiniz.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Grup Arkadaşlarınızla Hızlı Bir Ödev Toplantısı İçin Google Meet

Ödev arkadaşlarınızla birlikte yapmanız gereken bir grup ödeviniz olduğunda Google Meet ile hızlı ve aktif bir iletişim sağlayabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.