Yaz ayları geldi çattı. Ama maalesef sıcak yaz günleri ile birlikte sivrisinek istilaları da yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Eğer siz de hem kendinizi hem de sevdiklerinizi sivrisineklerden korumak için çeşitli kimyasal ilaçlar kullanmaktan hoşlanmıyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte yaz aylarında sizi ve sevdiklerinizi sivrisineklerden ve dolayısıyla uykusuz gecelerden koruyacak olan bazı doğal yöntemler!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Okaliptüs Harikası

Sivrisineklerden korunmanın tek yolu gerçekten de piyasada satılan ağır kimyasal yüklü ilaçları kullanmaktan geçmiyor. Bu konuda yardım alacağınız birçok doğal yol ve yöntem var. Bunlardan ilkine okaliptüsle başlayalım. Bunun için yapmanız gereken 1 litre sıcak suyun içerisine 250 gram okaliptüs yaprağı koyarak kaynatmak. Bu şekilde kaynatmış olduğunuz suyu kapı ve pencere girişlerinize dökebilir ya da bu alanları bu su ile silebilirsiniz. Okaliptüsün kokusunu alan sivrisinekler evinize girmeden geri dönüp gidecektir.

Her Derde Deva Sarımsak

Birçok kullanım alanı olan sarımsağı evinizi sivrisineklerden korumak için de kullanabilirsiniz. Bunun için yaklaşık olarak 2 avuç kadar sarımsağı 1 litre suda kaynatalım. Ardından bir bebek şampuanı ile bu suyu karıştıralım. Bu karışımla sivrisineklerden korunabileceğiniz bir losyon elde etmiş olacaksınız. Losyonu vücudunuzun açık olan bölgelerinde kokusundan kaygı duymadan kullanabilirsiniz. Çünkü karışımı bebek şampuanı ile karıştıracağımız için sarımsak kokusu almayacaksınız.

Bitkisel Yağlardan Destek Alın!

Sivrisineklerden korunmanın bir diğer yolu ise bitkisel yağlardan geçiyor. Bunun için 10 damla badem yağı, 20 damla fesleğen yağı ve 20 damla da ıtır çiçeği yağını karıştırarak serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Karışımı ellerinize ve kollarınıza sürerek sinekleri sizden uzun süre uzak tutarken aynı zamanda cildinizin de daha sağlıklı görünmesini sağlayacak.

Papatyanın Gizli Gücü

Yine sivrisineklerden kurtulmanın bir şaşırtıcı doğal yöntemi ise papatyalar. Meğer bizim yana bayıla kokladığımız papatya kokusu sivrisinekler için o kadar da cazip bir koku değilmiş. Bunun için yaklaşık olarak 200 gram papatyayı kaynattıktan sonra cildinize sürmeniz yeterli. Hatta papatyayı yıkadıktan sonra cildinize sürmeniz de ayrı bir yöntem. Bu şekilde dışarıya çıkmadan önce cildinizi papatya suyu ile yıkayıp ıslatarak sivrisineklerden korunabilirsiniz.