Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Soğuk kahve sıcak yaz aylarının vazgeçilmezi. Bir iş molasında, arkadaş davetinde ya da canınız buz gibi bir kahve çektiğinde ve bunun için Starbucks'a kadar gitmek istemediğiniz anlarda uygulayabileceğiniz bir tarifle karşınızdayız bu yazımızda. Biraz sonra bahsedeceğimiz malzemeleri hazırladıktan sonra tarifimizi de aşama aşama uyguladığınız takdirde buz gibi bir Starbucks soğuk kahvesi elde etmemeniz için hiçbir neden yok. İşte sizler için dost sohbetlerini şenlendirecek ya da çalışma molalarınızda serinlemenize yardımcı olacak Starbucks soğuk kahve tarifi için gerekli olan malzemeler, yapım aşamaları ve püf noktaları. Siz de bu aşamaları adım adım takip ederek ve tam da ağzınıza layık bir Starbucks soğuk kahve elde edebilirsiniz.

Starbucks Soğuk Kahve Tarifi İçin Malzemeler

Starbucks soğuk kahve tarifimizin uygulama aşamalarına başlamadan önce tarifimiz için ihtiyacımız olan malzemeleri sıralayalım. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 3 top vanilyalı dondurma
  • 2 yemek kaşığı Nutella
  • 1 yemek kaşığı nescafe gold
  • Bardak başı 5 er tane buz
  • Servis edeceğiniz bardak kadar soğuk süt (3 servis bardağı kullanıldı)

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra şimdi sıra geldi Starbucks soğuk kahvemizin yapım aşamaları ve püf noktalarına.

Starbucks Soğuk Kahve Yapımı

Yukarıda sıralamış olduğumuz malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş soğuk kahvemizi yapmaya başlayabiliriz. Bunun için yapmamız gereken öncelikle 3 top dondurma, 1 yemek kaşığı nescafe gold ve 2 yemek kaşığı Nutella'yı rondomuzun içine koyalım. Eğer rondonuz yoksa blendar yardımıyla da yapabilirsiniz. Ardından üzerine bardak başı 5'er tane olacak şekilde buzla birlikte sütümüzü de ilave edelim. Süt miktarını servis edeceğiniz bardak miktarına göre ayarlamanız gerekiyor. Ardından tüm bu malzemeleri yaklaşık olarak 2 - 3 dakika kadar birbirleri ile özdeşleşene kadar çekelim. Sonrasında servis edeceğiniz bardakların kenarına çikolata sosu ile şekil verdikten sonra üzerine kahve döküp dilediğiniz şekilde süsleyelim. Eğer isterseniz küpük şanti ile de süsleyebilirsiniz.

Starbucks soğuk kahvemizin yapım aşamaları bu şekilde. Deneyenler için şimdiden afiyet olsun. Ama tarifimize ilişkin küçük bir hatırlatma daha yapabiliriz. Eğer rondonuz dayanıklı ise rondoya buzları da atabilirsiniz. Ancak riske atmak istemezseniz buzları en son noktada servis aşamasında da kullanabilirsiniz.