2022 yılının başlamasıyla birlikte, dünya genelinde dalga dalga artarak devam eden ekonomik olumsuzlukların en başında enerji fiyatlarındaki artış sonucu ortaya çıkıyor. Ülkemizde Avrupa’ ya göre özellikle doğalgaz ve petrol ürünlerine ulaşma konusunda herhangi bir sorun bulunmuyor. Buna karşın yaşanan hayat pahalılığının en yüksek etkisi de doğalgaz başta olmak üzere, tüm enerji türlerinde yaşanıyor. Doğalgaz tüketim ücretlerinin olağanüstü yükselmesinde, hem ülkede yaşadığımız yüksek ve dalgalı hayat pahalılığın etkisi, hem de uluslararası çapta yaşanan enerji pahalılığın etkisi bulunuyor.

Kışın henüz başladığı ve doğal bir şekilde doğalgaz tüketiminin artacağı dönemde, çeşitli destekler sunuluyor. Bu kapsamda ülke çapında ve İstanbul gibi en yoğun kullanımın bulunduğu şehirlerde bankalarla da özel anlaşmalar yapılıyor. Bankalar tarafından da doğalgaz faturalarının taksitlendirilmesi için hazırlanan kampanyalar da bulunuyor. Okuyucularımız için, doğalgaz faturalarının taksitlendirilmesi konusunda sunulan tüm avantajları özel olarak derledik.

Doğalgaz Faturaları kaç Taksitle Ödenebiliyor?

Kış aylarının etkisiyle giderek yükselmeye devam eden doğalgaz faturaları, oluşan bu yükün hafifletilmesi için bankalar tarafından 2 ile 5 taksite varan taksit seçenekleriyle ödenebiliyor. 1 Ekim ile 31 Mayıs kış dönemi boyunca oluşan tüm doğalgaz faturaları için geçerli olan kampanyalarda, taksit sayısı ve koşulları bankalara göre değişiyor. Taksit yapılabilmesi için, bankalarda hesabın olması ve kredi kartının kullanılması koşulları bulunuyor.

Doğalgaz Faturasına Hangi Banka Ne Kadar Taksit Sağlıyor?

Bankalar arasında en uzun taksit dönemi 5 olarak belirlenmiş durumda. Halkbank kredi kartı sahipleri, faturalarını 31 Mayıs tarihine kadar 5 taksite bölerek ödeyebiliyor. Yapı Kredi, İş Bankası ve Ziraat Bankası ise, kredi kartı kullanıcılarına 4 taksit olanağı sunuyor.

Alternatifbank, Denizbank, Garanti Bankası, ING Bank, Kuveyt Türk, Odea Bank, QNB Finans Bank, TEB ve Türkiye Finans bankaları doğalgaz faturalarını kredi kartıyla 3 taksite kadar bölerek ödeme alternatifi sunuyor. Ayrıca Akbank, Vakıfbank ve Vakıf Katılım Bankaları, doğalgaz faturalarını 2 taksitte ödeyebilme olanağı sunuyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İstanbul’da İGDAŞ Vakıf Katılım ile Anlaştı

İstanbul gaz dağıtım kuruluşu İGDAŞ, en büyük tüketimin gerçekleştiği İstanbul’ da ki tüketicilerin yüksek doğalgaz faturalarına yardımca olabilmek için, Vakıf Katılım Bankasıyla bir anlaşma gerçekleştirdi. Yapılan anlaşma gereği, 1 Kasım ile 31 Mart tarihleri arasında oluşan doğalgaz faturaları, 12 aya kadar faizsiz bir şekilde taksitlendirilebilecek. Vakıf Katılım Bankası tarafından sunulan “ Faizsiz Finansman Desteği “ ürününden isteyen herkes faydalanabiliyor.