Ekonomide yaşanan dalgalanmalar 2022 yılında yeni girişimciler ve yatırımcılar için yeni iş fırsatları arayışına itiyor. Özellikle teknolojinin ticaretteki artan rolüyle birlikte geleceğin meslekleri ve iş fırsatları olarak pek çok önemli yatırım olanağı dikkat çekiyor. İşte son yıllarda yatırımcısına fazlasıyla kazanç getiren ve geleceğin en kazançlı meslekleri arasında gönderilen 2022’nin en çok kazandıran işleri ve girişim fikirleri!

3D Baskılı Ürün Satışı

Son dönemde teknolojinin vardığı en uç noktalardan birisi olarak gösterilen 3D yazıcılar, ürün satışı noktasında yepyeni fırsatlar sunmaya başladı. Özellikle düşük maliyetle ürün imalatı imkanı sağlaması 3D baskı malzemelerinden üretilmiş ürünlerin satışına olan talebi daha da arttırdı. 3D baskı makineleri aracılığıyla üretilen ürünler özellikle dekoratif klasmanda değerlendirildiğinden, çok yüksek fiyatlara satışa sunuluyor.

Üstelik düşük maliyetleriyle hem orta vadede hem de uzun vadede tüm yatırımcıları açısından ciddi kazanç kapıları sağlıyor. Bu nedenle de günümüzde dünyanın her yerinde en fazla tercih edilen ve özellikle de 2002’nin en çok kazandıran işleri arasında gösterilen yeni nesil bir iş haline geldi.

Etsy’de Ürün Satışı

2022’nin en çok kazandıran işleri arasında Etsy ürün satışı da yer alıyor. Günümüzde dijitalleşmenin hayatın her alanına etki göstermesiyle birlikte web dünyasında pek çok yenilikçi meslekler ve iş olanakları ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi de Etsy ürün satışı oluyor. Dünyanın en çok kullanılan ürün ve hizmet satış platformu olan Etsy, 2022 yılının en fazla kazandıran iş fikirleri arasında yer alıyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İnsanlar, dijital veya gerçek olarak ürettikleri ürünlerin satışını Etsy üzerinden yapıyor. Yoğun kullanıma sahip olması sayesinde her alandan ve her kategoriden ürün için satış çok kısa sürelerde gerçekleşiyor. Ayrıca Etsy’de ürün satışlar Dolar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu durumda Türkiye’den katılım sağlayanların Dolar/TL paritesindeki artışın etkisiyle de oldukça yüksek kazançlar elde edebilmelerine olanak veriyor.

Sağlık Turizmi Komisyonculuğu

Türkiye, sağlık turizminin dünyadaki en önemli merkezlerinden birisi konumunda bulunuyor. Tıp alanındaki başarı ve gelişmişlik seviyesiyle dünyanın pek çok ülkesinden Türkiye’ye sağlık hizmeti için gelinmesine neden oluyor. Saç ekiminden, estetiğe ve hatta genel sağlık problemlerine ilişkin tedavi hizmetlerine kadar pek çok alanda talep bulunuyor. Bununla birlikte kaplıca gibi şifa kaynakları da sağlık turizminin önemli parçalarını oluşturuyor. Bu noktada uluslararası anlaşmalarla sağlık turizmi hizmetinde aracılık yapmak, ciddi kazanç fırsatları sağlıyor.