Temizlik yapmak herkesin ortak problemi. Mutfak temizliği ise tüm alanların temizliğinden daha çok detay isteyen ve hijyen için daha çok uğraşmak gereken alanlardan birisi. Mutfak temizliğinde birçok alanı çeşitli temizleyiciler sayesinde kolaylıkla temizleyebiliyoruz. Ancak konu ankastre setlere gelince işimiz o kadar da kolay olmayabiliyor. Her deterjanı kullanamaz ve her bezle istediğiniz temizliği elde edemezsiniz. Ankastre temizliğinde kullanacağınız deterjana ve temizlik uygulamasına son derece dikkat etmeniz gerekir. Peki ama mutfak temizliğinde en önemli kısmı oluşturan ankastrelerin temizliği konusunda ne yapabiliriz? Ankastre setlerin temizliği ve ilk günkü gibi ışıldamaları için hangi yöntemi uygulayabiliriz? İşte sizin için ankastre temizliğinde kullanılacak harika bir yöntem ve detayları!

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Ankastreniz Işıldasın

Ankastre setinizi temizleyebilmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden birisinin aslında oldukça basit olduğunu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Üstelik de piyasada satılan pahalı temizlik ürünlerini almanıza da hiç gerek yok. Evinizde bulunan malzemelerle kolay bir şekilde ankastrenizi temizleyebilir ve hatta ilk günkü gibi ışıldamalarını sağlayabilirsiniz.

Ankastre Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

Mutfak temizliğinde belki de en önemli alanların başında ankastrelerin temizlenmesi gelir. Her deterjanla temizleyemeyeceğiniz ankastre setinizi eğer ilk günkü ışıltısına kavuşturmak istiyorsanız size vereceğimiz öneriyi deneyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler ise şu şekilde:

  • Bir yemek kaşığı karbonat
  • 2 yemek kaşığı su
  • Sirke
  • Peçete
  • Diş fırçası

Ankastre setinizin temizliği için ihtiyacınız olan tüm malzemeler bu kadar. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra şimdi sıra geldi temizliğimizin uygulanışına. Bunun için öncelikle ocağımızın gözlerini çıkartalım. Ardından karbonatımızı alarak ocağımızın her bir yerine gelecek şekilde serpiştirelim. Bundan sonra ise karbonatın üzerine bir miktar su gezdirelim. Tüm bu işlemlerin ardından kullanılmayan eski bir diş fırçası yardımıyla ocağımızın her yanını fırçalayalım. Sprey şişenin içine sirke koyarak karbonatın üzerine sirkeyi fısfıs yardımıyla sıkalım ve birkaç dakika bu şekilde bekletelim. Bekleyen su ve karbonat karışımının üzerini peçeteler yardımıyla kaplayalım ve beş dakika sonra peçetelerle ocağın tüm yüzeyini temizleyelim. Son olarak mikrofiber temiz ıslak bir bezle ocağımızı tamamen silerek kurulayalım. İşte bu kadar!