Cilt bakımı yapmamıza neden olan en önemli cilt problemlerinin başında cildimizde oluşan gözenekler geliyor. Tabi ki bu sorun için birçok kozmetik ürün bulunuyor. Ancak kozmetik ürünlere tonla para harcamanıza gerek yok. Doğal yöntemlerle ve evde hazırlayabileceğiniz bazı malzemelerle de cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz. İşte ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için en kolay yöntemlerden bazıları!

Kahve Telvesi

Cilt sıkılaştırma konusunda hem ucuz hem de kolay ulaşılabilir malzemelerden birisi hepimizin evinde bulunan Türk kahvesi. Kahvenizi içip kahve sohbetinizi yapıp hatta falınıza bile baktıktan sonra sıra geldi cilt bakımınıza. Kahvenizin telvelerinizi cildinize sürüp birkaç dakika kadar kurmasını bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Ardından hem yumuşacık bir cilde sahip olabilir hem de cilt gözeneklerinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

Limon Suyu Sürün

Cilt gözeneklerinizi sıkılaştırdıktan sonra yapabileceğiniz bir diğer uygulama da cildinize limon suyu sürmek. Limon suyu sayesinde cildinizdeki bakterileri temizlerken diğer yandan da ciltte zamanla oluşan gözeneklerin gözle görünür bir şekilde sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu yöntemi uygulamadan önce mutlaka cildinizin küçük bir bölümünde alerjiniz olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Gül Suyu

Sıkı ve temiz bir cilt için yine uzun yıllardır uygulanan yöntemlerden birisi de gül suyu. Her gün sabah ve her gece yatmadan önce temiz cildinize pamuk yardımıyla gülsuyu uyguladığınızda zaman içerisinde cildinizi sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Buz Uygulamak

Cilt gözeneklerinizi sıkılaştırmak için bir diğer yöntem de gözeneklere şok etkisi yaratacak olan buz uygulaması. Bunun için buzluktan çıkarmış olduğunu buzu hiçbir şey yapmadan doğrudan doğruya cildinizin sıkılaştırmak istediğiniz bölgelerine uygulayabilirsiniz.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Maden Suyu Uygulayın

Her derde deva maden suyu sayesinde cildinizde oluşan gözenekleri temizleyerek kolayca sıkılaşmalarını sağlayabilirsiniz. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde cilt sağlığı için de birçok faydası olan maden suyu, ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlarken aynı zamanda belli bir süre sonra aydınlık bir cilde ulaşmanıza da yardımcı olur. Maden suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize uygulamanın yanı sıra maden suyunu buz kalıplarına dökerek buz olarak da uygulayabilirsiniz.

Siz de cildinizi sıkılaştırmak için bu yöntemlerden birisini uygulayabilir ve kozmetiğe tonlarca para harcamadan harika bir cilde sahip olabilirsiniz.