İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), 2022 yılında İstanbul genelinde ücretsiz toplu taşıma kullanma fırsatı sunuyor. İBB İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyası ile tüm toplu taşıma araçlarında geçiş için ücret ödemesi yapılmıyor. İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyasından kimler yararlanabilir? İstanbulkart ücretsiz geçiş şartları neler? İBB’nin İstanbulkart kampanyasının merak edilen tüm detayları haberimizde!

İstanbulkart’ta Ücretsiz Geçiş Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) iştiraki Belbim tarafından düzenlenen yeni İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyası bulunuyor. Kampanya kapsamında İstanbullular, kent genelinde toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabiliyor. İBB İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyasından yararlanmak için belirli şartların sağlanması gerekiyor.

İstanbulkart ile toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilmek için tek yapılması gereken ise 18.07.2022 tarihinden sonra satın alınan İstanbulkart’ın kişiselleştirilmesidir. İstanbulkart’ını 18 Temmuz’dan sonra alan ve “İstanbulkart kişiselleştirme” işlemini gerçekleştiren tüm İstanbulkart sahiplerinin yapacakları ilk toplu taşıma kullanımlarındaki ödemeleri iade ediliyor. Böylelikle İstanbulkart ile kent genelinde ücretsiz bir şekilde seyahat edebiliyor. İstanbulkart’ta kişiselleştirme işlemlerine 1 defaya mahsus ücretsiz geçiş kampanyası 18.08.2022 ile 18.10.2022 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanyadan yararlanabilmek için bu tarihler arasında İstanbulkart satın alınması ve kişiselleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kampanya kapsamında toplu taşımanın ilk kullanımında maksimum 7.67 TL tutarında iade alınabilmektedir. Söz konusu iade otomatik olarak İstanbulkart’a yüklenmektedir.

İstanbulkart Nereden Alınır?

İstanbulkart satın alarak, toplu taşımada ücretsiz geçiş kampanyasından yararlanabilmek için Belbim’in anlaşmalı olduğu İstanbulkart satış noktalarına başvuru yapılabilmektedir. İstanbul genelinde bulunan İstanbulkart satış noktaları arasında;

  • İstanbulkart Biletmatik noktaları
  • A101
  • BİM
  • CarrefourSA
  • Migros
  • Şok

Gibi İstanbul genelindeki 10.000’den fazla kurumsal temsilci ve yanı sıra bireysel temsilci bulunuyor. Bu İstanbulkart satış noktalarından kolay bir şekilde İstanbulkar temin edebilmek mümkündür.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

İstanbulkart Nasıl Kişiselleştirilir?

İBB, İstanbulkart kişiselleştirme işlemlerini Belbim noktalarına gidilmesine gerek olmadan 7/24 çevrimiçi yapabilmeye imkan veren bir hizmet sunuyor. Belbim tarafından hizmete sunulan İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden İstanbulkart kişiselleştirme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

İstanbulkart Mobil uygulamasını cihazına indiren ve giriş yapan     İstanbullular, İstanbulkartlarını kişiselleştirme işlemlerini anasayfada yer alan “Profilim” sayfasındaki “İzinlerim” ve “Açık Rıza Metni Onayı” kısmından gerçekleştirebilmektedir.