2022 kripto para piyasalarında ciddi hareketler yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’den Ethereum’a kadar tüm kripto paraların adeta dibi görmesi, ciddi zararların yaşanmasına neden oldu. Dünya genelindeki krizler ve yaptırımlarla birlikte kripto para piyasası son 2 aydır resmen değer kaybetmeye devam ediyor. 2022’de yükseliş beklenen kripto para piyasasında neler oluyor? 2022 güncel coinler ne durumda? İşte detaylar!

Kripto Para Piyasalarında Çöküş

Kripto para piyasalarında coinlerde değer kaybı tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Bitcoin, tarihi düşüşlerinden birisini yaşamıştı. Aradan geçen süreye rağmen halen toparlanamayan BTC’de değer kaybı devam ediyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Kripto para piyasasının en değerli ve en önemli bir diğer coini Ethereum ise tarihi çöküşünü yaşadı. Ethereum’un kurucusu dahi artık bir Ethereum milyarderi olmadığını açıkladı. 40 Milyar Dolar gibi bir kaybın söz konusu olduğu Ethereum’un, Bitcoin’le birlikte düşüşü alt coinler üzerinde de ciddi bir olumsuzluk ve baskı yaratıyor.

LUNA Binance’den Kaldırıldı

Son dönemin popüler coinleri arasında gösterilen ve özellikle 2021’deki yükselişiyle yatırımcılarına büyük kazançlar getiren LUNA’da kripto para piyasasındaki çöküşten etkilendir. Öyle ki LUNA coin’de yaşanan değer kaybı %100 gibi bir seviyede oldu. Böylesine büyük bir değer düşüşünün yaşanması ile birlikte dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından LUNA ve USDT işlemlerinin sonlandırma kararının alınmasına bile neden oldu.

Kripto Paralar Yükselecek Mi?

Terra Luna’da yaşanan %100 oranındaki değer kaybının ardından kripto para piyasalarında tam olarak çöküş yaşanıyor. Öyle ki uzman kripto para analistleri tarafından Bitcoin’deki ciddi düşüşle başlayan kripto para piyasasındaki çöküş Terra LUNA krizi ile birlikte üst seviyeye taşındı. Çünkü yaşanan krizlerin ardından kripto para piyasasında 350 Milyar Dolar gibi devasa bir hacim kaybı söz konusu oldu. Bu denli devasa bir rakam sonucunda kripto para ve coinlerin işlem hacimleri düşmesi, devam eden değer kayıplarının daha da tetiklenmesine neden oldu.

Kripto para piyasasında coinlerin ani iniş ve ani yükseliş hareketleri ise ara  yatırımcılar için halen kazanç potansiyeli oluşturmaya devam ediyor. Ancak uzmanlar kripto para piyasalarında bir süreliğine yatırımcıların riskli hamlelerden kaçınmaları öneriliyor.