2022 yılı uluslararası finans piyasaları gibi son derece olumsuz bir tablo ortaya koyuyor. Özellikle 2022 yılının ilk aylarından beri tarihi düşüşlere sahne olan kripto para piyasalarındaki son durum merak ediliyor. Kripto para piyasalarında yatırım yapmayı düşünenler, yatırımlarını hangi coin için yapması gerektiği konusunda araştırma yapıyor. İşte kripto para yatırımcıları için coinlerdeki son durum ve uzman yorumları!

Coinlerde Yükseliş Potansiyeli Dikkat Çekiyor

2022 yılında Bitcoin ve Ethereum gibi en büyük kripto para birimlerinde yaşanan tarihi düşüşler, tüm piyasası olumsuz şekilde etkilemişti. Özellikle kripto para piyasası genelindeki yatırım hacminde ciddi çıkışların ardından düşüş yaşanmasına neden olmuştu. Bu olumsuz tablo içerisinde bazı coinler ise dinamik yükselişlerini sürdürerek, yatırımlarına kazandırmaya devam ediyor. Kripto para piyasalarındaki tüm olumsuzluklara rağmen projelerinin başarıları ve aldıkları desteklerle bazı coinler yükselmeye devam ediyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Cardano (ADA)

Kripto para piyasalarında 2022 yılında özellikle Cardano büyük bir dikkat çekiyor. Dünyanın en çok tercih edilen coinleri arasında yer alan Cardano’nun en önemli özelliği Bitcoin ve Ethereum blok zincirinden farklı olmasıdır. Özellikle uzun vadede de bu iki büyük kripto para biriminin arasına girmesine dahi kesin gözüyle bakılıyor. Böylesine güçlü ve yüksek performanslı olan Cardano için 2022 yılı sıkıntıları çok fazla etki de oluşturmamış görünüyor. Yaşanan düşüş nedeniyle bu yıl başında 2.5 Dolar bandından 0.45 Dolar seviyelerine gerilemiş olsa da çizdiği grafik 2022 yılı sonu için uzmanların oldukça umutlu olduğu coinlerden birisi olmasına neden oluyor.

Solana(SOL)

Kripto para piyasasının yükselen yıldızlarından birisi de Solana oldu. SOL koduyla bilinen bu coin Bitcoin’den bağımsız bir şekilde ciddi bir yükseliş trendine girmesi bekleniyor. Özellikle 2021 boyunca çok ciddi kazançlar sağlayan Solana, 2022 yılındaki genel düşüşten etkilenmişti. Ciddi değer kaybı yaşamış olmasına rağmen 2022 yılı sonu ve 2023 yılı boyunca Bitcoin ve Ethereum durumu ne olursa olsun yükseliş gerçekleştireceği yönünde uzman yorumları bulunuyor. Bu durumda SOL için en popüler coinler listesinde kendisine önemli ve kalıcı bir yer bulmasını sağlıyor.