Bankaların sunduğu kredi ürünleri birikimi olmayanların, acil ihtiyaçları için uygun koşullarda finansman desteği alabilmesini sağlıyor. Özellikle 2022 Pandemi döneminde bankaların sundukları düşük faizli ve uygun geri ödeme koşullu kredi kampanyaları, vatandaşa bu noktada önemli destek oluşturuyor. Bankalar şimdide de ev hanımlarına maddi destek sağlıyor. Ülkemizde ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankalar, gelirini belgelemeyen ev hanımlarının da acil ihtiyaçlarında kredi fırsatlarından yararlanmalarını sağlıyor. İşte Türkiye’de ev hanımlarına kredi veren bankalar ve kampanya detayları!

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Bankadan kredi çekme işlemleri, bankacılık sektörü uygulamaları nedeniyle çoğu zaman zorlu olabiliyor. Özellikle de bankaların geliri veya güvencesi olmayan kişilere kredi kullandırma noktasında çekimser yaklaşıyor. Bu nedenle kredi notu düşük olan veya geliri ve güvencesi olmayan kişilerin bankadan kredi çekebilmesi çok zorlu ve hatta olanaksız olabiliyor. Bankacılık sektöründeki bu tablo içerisinde ev hanımlarının pozisyonu ise merak ediliyor.

Ev hanımları ise belirli şartlara sahip olmaları durumunda bankalardan rahatlıkla kredi kullanabiliyor. Ev hanımları kredi veya kredi kartı borcu nedeniyle yasal takipte olmama, dul ve yetim aylığı veya eşinin maaşı gibi gelir gösterebilmesi, ipotek söz konusu olduğunda eş rızası gibi koşullar altında kredi kullanabiliyor. Ayrıca çekeceği kredi tutarının, aylık gelirinin yarısından fazla olmaması da gerekmektedir.

TEB Ev Hanımlarına Kredi Kampanyası

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB), CEPTETEB dijital bankacılık hizmetleri ile ev hanımlarına kolayca kredi kullanabilme fırsatı sunuyor. CEPTETEB ev hanımlarına özel kredi kampanyasında gelir belgesi veya kefil talep edilmiyor. Üstelik ev hanımları CEPTETEB ile 30.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Ev hanımları CEPTETEB Mobil uygulaması veya İnternet Bankacılığı kanallarından 7/24 kredi başvurusu yapabiliyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Enpara Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

Dijital bankacılık Enpara, Türkiye’de ev hanımlarının da ihtiyaçları için kolayca kredi kullanabilmelerine yardımcı oluyor. Enpara ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisinde 30.000 TL’ye kadar nakit ihtiyaçları çok düşük faiz oranları ve 36 aya vade imkanıyla sunuluyor. Böylelikle ev hanımları gelir belgesi veya kefil olmadan Enpara sayesinde acil ihtiyaçları için kredi kullanabiliyor.