Bankalardan kredi çekebilmek için belirli bazı kriterlerin yerine getirilmesi ve bankaların talep etmiş oldukları belgeleri toparlamanız gerekiyor. Bu belgelerin başında ise kredi geri ödemelerinin yapılıp yapılamayacağının göstergesi olması açısından gelir belgesi geliyor. Belirli bir iş yerinde çalışan ya da farklı gelir kaynaklarına sahip kişilerin gelirlerini gösteren bu belge ile bankalar kredi verme konusunda olumlu ya da olumsuz bir sonuca ulaşır. Ancak bu durumda herhangi bir iş yerinde çalışmayan ev hanımlarının gelir belgesi temin edebilmeleri mümkün olmadığından bankalardan kredi çekebilmeleri de mümkün olamayacakmış gibi algılanabilir. Ancak belirli bir işyerinde çalışmayan ev hanımlarının da kredi çekebileceği bankalar bulunuyor. İşte ev hanımlarına kredi veren bankalar!

Ev Hanımları Kredi Çekebilirler mi?

Ev hanımlarının kredi çekebilmesi için öncelikle bankalar nezdinde olumlu bir kredi notuna sahip olmaları gerekiyor. Bununla birlikte eğer örneğin kira gibi bir geliri varsa, bunu ispatlayan kontrat belgesi de bir gelir belgesi olarak kabul edilebilir. Aynı zamanda kişinin ipotek olarak gösterebileceği bir gayrimenkulü varsa bunu da teminat olarak gösterebilir. Ancak böylesi bir durum söz konusu olduğunda kişi eğer evli ise eşinden de yazılı bir onay alınması gerekiyor. Bu koşullar sağlandığı takdirde ev hanımları da bankalardan ihtiyaçları oranında kredi çekebilirler.

ING Bank

Ev hanımlarına yukarıdaki koşulları sağlamaları halinde kredi veren bankalardan birisi olarak ING Bank karşımıza çıkıyor. Bankanın 36 ay vade ile sunmuş olduğu söz konusu kredi için belirlemiş olduğu faiz oranı ise yüzde 2,09'dur. Bu faiz oranı üzerinden çekilecek olan örneğin 36 ay vadeli ve 10.000 TL tutarındaki kredi içinse bankaya ödenecek olan kredi miktarı 425,04 TL iken toplamda ödenecek tutar ise 15.351,44 TL olarak belirlenir.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Akbank

Ev hanımlarına kredi imkanlarını sunan bankalardan birisi de Akbank. Banka , yüzde 2,11 faiz oranı ve 36 aya varan esnek ödeme olanakları ile kredi müşterilerinin tercih ettiği bankalar arasında yer alıyor. Bu koşullarla bankadan çekeceğiniz 36 ay vadeli ve 10.000 TL tutarındaki kredi için ödemeni gereken aylık taksit tutarınız 426,62 TL olarak belirlenirken toplamda ödeyeceğiniz meblağ ise 15.408,32 TL'dir.

Denizbank

Denizbank da yukarıdaki koşullar sağlandığı takdirde ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bankadan 36 ay vade ile çekeceğiniz kredi için ödemeniz gereken faiz oranı ise yüzde 1,69. Bu faiz oranı üzerinden hesaplanan aylık taksit tutarı 394,09 TL iken toplamda ödenecek olan meblağ ise 14.237,24 TL'dir.