Ülkemizde son yıllarda ihtiyaç kredisi kullanan kişi sayısı artmaya devam ediyor, yeni yıl ile birlikte yapılan asgari ücret zammı daha ilk maaş ceplere girmeden hızla eriyince vatandaşlar büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Bu hayal kırıklığının ardından geçim derdine düşen vatandaşlar kış aylarında da elektrik ve doğalgaz zamları ile birlikte maaşlarının büyük bir kısmını faturalara vermek zorunda kaldı. Ay sonunu getiremeyen pek çok dar gelirli ve asgari ücretli vatandaş ise soluğu banka şubelerinde alarak ihtiyaç kredisi başvuruları yapmaya başladı. 

Ancak bankalardan kredi alabilmek o kadar da kolay değil. Pek çok banka, müşterilerinden gelir belgesi talep ederek alınan borçların ödenebileceğini görmek istiyor hatta bazı durumlarda gelir belgeleri bile yeterli olmuyor. Bu durum ise özellikle de geliri bulunmayan ev hanımların, öğrencileri ya da gelirini belgeleyemeyen vatandaşları oldukça yıpratıyor. Fakat bazı bankalar elini taşın altına koyarak kredi başvurularında gelir belgesi talep etmeyeceğini söyleyerek içimizi rahatlatıyor. Bugün sizler için gelir belgesiz kredi imkanı sunan Akbank ve Fibabank'ı araştırdık. 

Bildiğiniz gibi normal şartlar altında tüm bankalar kredi ürünlerini müşterilerine kullandırırken gelir belgesi gibi birçok ek belge talep ediyor. Geliri olmayan kişilerin borçlarını da ödeyemeyeceğini düşünen bankalar gelir belgesi sunmayan kişilere kredi vermekten çekiniyordu. Ancak son zamanlarda bu durum değişti. Bugün sizler için gelir belgesiz kredi imkanı sunan bankalardan bahsedeceğiz!

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Fibabanka Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi imkanı sunan ilk banka Fibabank oluyor. Büyük rakipleriyle mücadele etmek için risk almaktan çekinmeyen Fibabanka, ihtiyaç kredisi başvurularında hiçbir şekilde belge talep edilmeyeceğinin altını çiziyor. 100.000 TL'ye kadar tüm ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilir ve anında nakit alabilirsiniz. Eğer sizler de Fibabanka'dan 15.000 TL'lik ihtiyaç kredisi alırsanız 36 ay boyunca 1.429,27 TL ödeyerek borcunuzu kapatabilirsiniz. 

Akbank Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Müşterinden gelir belgesi talep etmeyen bir diğer banka ise Akbank oluyor. Eğer sizler de Akbank müşteriyseniz hiçbir belge göstermeksizin anında kredi alabilirsiniz. 50.000 TL'ye kadar kredileriniz için oldukça cazip imkanlar sunulmuş durumda. Eğer sizler de Akbank'tan 10.000 TL'lik ihtiyaç kredisi alırsanız 36 ay boyunca 450 TL ödeyerek borcunuzu kapatabilirsiniz.