Her gün büyük emek sarf ediyor olsalar da belgelendirebildikleri bir gelirleri olmaması, ev hanımlarının kredi çekmelerinin önünde engel oluşturuyor. Acil ihtiyaçları için bankaya kredi başvurusunda bulunan ev hanımları, gelirleri olmadığı gerekçesiyle onay alamıyor. Ancak 2022 yılında bazı bankalar ev hanımlarına kredi veriyor. Peki 2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri? Ev hanımları nasıl kredi kullanabilir? Detaylar haberimizde!

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Ev Hanımları Kredi Kullanabilir Mi?

Herhangi bir geliri olmaması veya mevcut gelirini belgelendiremediği için ev hanımlarının kredi başvuruları, bankalar tarafından onaylanmıyor. Bu yüzden de geçmişten beri ev hanımları ihtiyaç hasıl olduğunda bankadan kredi kullanamıyor. Ancak günümüzde bazı bankalar ev hanımlarının tüm ihtiyaçları için kolayca kredi kullanabilmesine yardımcı oluyor.
Özellikle de 2022 yılında ev hanımlarına kredi veren banka sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Böylelikle ev hanımları da herhangi bir ihtiyaç söz konusu olduğunda bankalara kredi başvurusu yapabiliyor. Çoğu banka tarafından da ev hanımlarının ihtiyaç kredisi başvuruları onaylanıyor.

Ev Hanımların Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Günümüzde çok sayıda banka artık ev hanımlarına da kredi veriyor. Kendisinin veya aile eşrafının ihtiyaçları çerçevesinde bankadan kredi kullanmak isteyen ev hanımları, artık bunu kolayca yapabiliyor. Üstelik ev hanımlarına kredi veren bankalar sayesinde artık ev hanımlarının gelir belgelendirme veya kefil bulma gibi uğraşlar vermesine de gerek kalmıyor.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında avantajlı koşullarıyla Enpara öne çıkıyor. Dijital bankacılık kuruluşu Enpara 2022 yılında ev hanımlarına tam 36 aya varan vade desteğiyle ve sadece %1.73 faiz oranıyla tam 15.000 TL’ye kadar limitli ihtiyaç kredisi sunuyor.

Akbank’ta, 2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Akbank 2022 Eylül ayında 50.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için avantajlı faiz oranları ve 36 ay vade desteğiyle ihtiyaç kredisi veriyor.
Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası da bulunuyor. Ziraat Bankası özellikle sadece %1.55’ten başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunuyor. Üstelik yine 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade desteği ve kişiye özel ödeme planı alternatifleri de sunuyor.