Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Yaşlılık döneminde emeklilik rahatlığını yaşamak isteyen herkes, yaşamının önemli kısmını çalışarak geçiriyor. Ülkemizdeki sigorta sistemi kapsamında vatandaşlar SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı şeklindeki sigorta kollarında çalışarak, emekli olmaya çalışıyor. Esnaf olarak çalışmasından dolayı Bağkur sigorta kolunda olan kişiler için özel emeklilik hesaplaması yapılıyor. Bağkurluların SGK’ya olan prim borçları ise emekliliklerinin önünde engel teşkil ediyor. SGK’ya BağKur prim borcu olanların emekli olmalarını sağlayacak haber Ziraat Bankası’ndan geldi.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi

Günümüzde banka kredisi ile emekli olabilme fırsatı bulunuyor. Bazı kriterleri karşılayan vatandaşlar Ziraat Bankası’ndan emeklilik kredisi kullanarak, emeklilik koşullarını tamamlayabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) emeklilik koşulları arasında emeklilik yaşı ve hizmet süresinin yanı sıra prim ödeme gün sayısı da bulunuyor. SGK’ya bağlı bulunan sigorta koluna göre yapılan prim ödemeleriyle emeklilik için birikim sağlanabiliyor. Ancak prim borcu bulunan vatandaşlar, ödemesini yapmadığı prim tutarları nedeniyle emekliliklerini alamıyor.

Ziraat Bankası emeklilik için gerekli olan hizmet süresi ve emeklilik yaşı kriterlerini tamamlayan ancak SGK prim borcu olduğundan emekli olamayanlara destek sağlıyor. Ziraat Bankası emeklilik kredisi sayesinde bu durumda olan vatandaşlar emekliliklerini hak edebilme şansını yakalıyor. Ziraat Bankası tarafından sunulan emeklilik kredisi ile mevcut SGK prim borçlarını toplu olarak ödeyebiliyor. Böylelikle SGK emeklilik hesaplama işlemlerinde bu borçlu olunan prim günlerinin de hesaba katılabilmesini sağlıyor.

Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Emeklilik Kredisi

Ziraat Bankası tarafından SGK’ya prim borcu olanlar için sunulan emeklilik kredisi kampanyasında tam 60 ay vadeden faydalanabilirsiniz. SGK prim borçlarınızı 60 ay vadeyle ödeme şansını yakalayabileceğiniz emeklilik kredisinde faiz oranı ise yalnızca %1.28 olarak uygulanıyor. Böylelikle çok düşük aylık taksit tutarları ve uygun geri ödeme koşullarıyla SGK prim borçlarınızdan kurtulabilir ve emekli olabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın 60 ay vadeli ve %1.28 kredi faiz oranlı emeklilik kredisinde “kredi tahsis ücreti” ise alınmıyor. Ayrıca vatandaşlar bu krediyi kullanarak SGK prim borçlarını ödeyip, emekli olduklarında kredi taksit tutarları emekli maaşından alınıyor. Emekli maaşından seçilen vade ve geri ödeme planına uygun şekilde kredi taksit tutarları otomatik olarak çekiliyor.