Artık belge veya kefil göstermeye gerek olmadan bankadan kredi çekebilmek mümkün. O bankalar, kredi başvurusu yapan herkese gelir belgesi talep etmeden kredi veriyor. Peki gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri? Gelir belgesiz ne kadar kredi çekilebilir? Sorularının yanıtları haberimizde!

Gelir Belgesiz Kredi Kullanılabilir Mi?

Türkiye’de milyonlarca vatandaş işsiz olması veya gelire sahip olsa da bunu belgelendirememesi nedeni ile uzun yıllardır kredi çekerken çok ciddi sorun yaşıyor. Bankacılık sektöründe yapılan kredi başvuruları otomatik olarak gelir durumu ve kredi notu üzerinden değerlendiriliyor. Durum böyle olunca geliri olmayan veya belgelendiremeyen kişilerin bankalardan kredi çekebilmeleri pek mümkün olmuyor.

Ancak kredi kullanmak isteyen ancak gelir belgesi bulunmayanlar için bu sorun sona eriyor.
Türkiye genelinde bazı bankalar gelir belgesi talep etmeden ve ayrıca kefil istemeden kredi başvurularına onay veriyor. Peki hangi bankalar gelir belgesiz kredi veriyor? Türkiye’de bazı bankacılık kuruluşları, tüketicilerden gelir belgesi, imza veya kefil istemeden de kredi kullanabilmelerine olanak veriyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Fibabanka Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin en yeni bankacılık kuruluşlarından Fibabanka 2022 yılında gelir belgesiz ihtiyaç kredisi kullanımına olanak veriyor. Fibabanka gelir belgesinin yanı sıra teminat veya belgede talep etmiyor. Fibabanka dijital bankacılık kanalları üzerinden şubeye gitmeye gerek olmadan hemen gelir belgesiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabiliyor. 36 aya varan vade imkanının yanı sıra 130.000 TL’ye kadar olan kredi limitleri için sadece %1.48’ten başlayan faiz oranlarından yararlanabiliyor.

CEPTETEB Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin en popüler dijital bankacılık platformu CEPTETEB’te de artık gelir belgesiz ve kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. CEPTETEB ile gelir belgesi ibrazına gerek olmadan 1.000 TL ile 100.000 TL aralığındaki tüm acil nakit ihtiyaçları için gelir belgesiz 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. Üstelik CEPTETEB gelir belgesiz ihtiyaç kredisinde sadece %1.36 kredi faiz oranlarından yararlanılabiliyor.

Akbank Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Akbank’tan da gelir belgesiz kredi kulanabilme mümkün oluyor. 50.000 TL üst limitle sunulan Akbank ihtiyaç kredisinde 36 aya varan vade, esnek ödeme seçenekleri ve sadece %1.64’ten başlayan kredi faiz oranlarından yararlanılabiliyor.