Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Şu sıralar ülkemimizin gündeminde birçok önemli konu bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde 41 madencinin ölümü ile sonuçlanan Bartın'daki maden faciasının tüm Türkiye'yi derinden etkiledi. Birçok siyasi bu konuda açıklama yapmaktan çekinmezken ülkemimizin uzun zamandır içinde bulunduğu ve vatandaşların belini büken enflasyon sorunu artmaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisiyle birlikte hızla artışa geçen enflasyon iki yılda %180'ler seviyesine ulaştı. Bu durumun farkında olan hükümet yetkilileri ise ilerleyen dönemlerde artan enflasyonu yeneceğimize dair açıklamalar yapıyor.

Ülkemizin bir diğer sorunu ise emeklilik sistemi. Pek çok vatandaşlar gençliklerinde, yaşlılık dönemlerinde rahata ermek ve kimseye muhtaç olmadan hayatını idame ettirmek için çalışıyor. Ancak EYT olarak bildiğimiz Emeklilikte Yaşa Takılanlar, SGK'lı olarak çalışma günleri dolmasına rağmen yaşları yetmediği için emekli olamıyor ve çalışmaya devam etmek zorunda kalıyor. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için müjdeyi verdi!

EYT'lilere Müjdeyi Verdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için kapsamlı bir çalışma yaptıklarını ve aralık ayının başında tamamlanacağını ifade etti. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağını ve sonrasınra TBMM'ye onay için geleceğini vurgulayan Bakan Vedat Bilgin: 'Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra onu Meclis'e intikal ettiririz.' ifadelerini kullandı.

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin artan enflasyonu şu şekilde yorumladı: "Ciddi bir sorun var; hayat pahalılığı ve enflasyon. Genelde iki yaklaşım var yüksek enflasyon dönemlerinde faizler yükselir bunun sonucu işsizlik ve yoksulluktur. Üretim azaldıkça paylaşılacak refahın azalmasıdır. Türkiye bunu tercih etmiyor. Enflasyona rağmen büyümesini sürdürecek. Çünkü enflasyonu yenmemizin şartı orda. Biz de sosyal politikalarımızı bu şartlara göre çalışanların hayat şartlarını düzenleyecek tedbirleri adım adım devreye sokuyoruz. Asgari ücrete iki defa müdahale yaptık. Şimdi aralıkta benzer bir şekilde enflasyon şartlarını değerlendirerek, toplumu koruyacak tedbirleri alarak en kapsamlı müdahaleyi yapacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın."