O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Devlet kurumları için personel alımlarında KPSS puanına rağmen yapılan sınav ve mülakatlar en büyük sorunu oluşturuyor. Zaten sınava girerek KPSS puanına sahip olanlar, yeniden sınava girerek rekabet etmek zorunda kalıyor. Bu sebeple memur alımı konusunda yapılan duyurular da, sınavsız olanlar en çok araştırılanlar oluyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, oluşan personel ihtiyacını, sınavsız ve doğrudan KPSS puanı ile yapacağını duyurdu. Alımlar en az Lise mezunu olanlar arasında yapılacak. Sınav şartı olmadığı gibi, alımlar için mülakat da yapılmayacak, doğrudan KPSS puanı sahibi olanlar memur olabilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda, en az Lise mezunu ve KPSS puanı sahibi herkes personel alımı için başvurabilecek. 4/B sözleşmeli personel alımı sırasında sınav ve mülakat yapılmayacak. Personel ihtiyacı sözleşmeli destek personeli olarak gerçekleştirilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Memur Alımı Koşulları

Bakanlığın adaylarda aradığı koşullar şu şekilde,
657 sayılı Devlet Memurları Kanununda ki koşulları taşıyor olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda, emekli, yaşlılık, malullük aylığı alıyor olmamak, 35 yaşını doldurmamış olmak, erke adayların askerlikle ilişiğinin olmaması, görevini icra etmesini engelleyecek hastalık ya da bir engele sahip olmamak. Son olarak 202 KPSS’ ye girmiş ve en az 60 puana sahip olmak. Bu koşulları taşıyan herkes, memur alımı için başvuru yapabiliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Memur Alımı Hangi Kontenjanlarda Olacak?

Bakanlığın personel ihtiyacı 6 ayrı destek grubunda oluşmuş durumda. Bu gruplar, 11 Temizlik destek personeli, 2 bahçe bakımı destek personeli, 4 aşçı destek personeli, 1 elektrik destek personeli, 1 kaynak destek personeli, 1 tesisat destek personeli. Toplamda 20 adet kontenjan da alım yapılacak.
Temizlik destek personeli için herhangi bir liseden mezun olma özel koşulu bulunuyor. Bahçe Bakım için liselerin ilgili alanlarından mezun olmak ya da Ortaokul sonrası Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mesleki Eğitim Merkezlerinden alınan “bahçıvanlık” veya “süs bitkileri” dalında kalfalık veya ustalık belgesine sahip olmak koşulu aranıyor.

Aşçılık destek personeli için Önlisans düzeyinde Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak, Elektrik destek personeli için liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü veya Elektrikli Ev Aletleri ve Teknik Servisi dallarının birinden mezun olma koşuluna sahip olmak gerekiyor.