Bankacılık sisteminde, kredi ürünlerinin nasıl, ne kadar, hangi koşulların sağlanması durumunda verilebileceği, yasal mevzuatlar çerçevesinde belirlenmiştir. Buna göre gelir belgesi, kredi ürünleri verirken, kredi tutarının da belirlenmesini sağlayan bir yasal zemine sahiptir. Bu durum ev hanımları için, gelir belgesi bulunmaması nedeniyle, kredi ürünlerinde oldukça büyük sıkıntılara yol açıyor. Buna karşın bankalara tanınmış olan haklar çerçevesinde, çeşitli kampanyalar yoluyla, gelir belgesiz kredi ürünleri sunulabiliyor. Bu çerçevede özellikle ev hanımlarını hedefleyen, kredi kampanyalarını okuyucularımız için inceledik.

Ev Hanımlarına Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Ev hanımlarının kredi ürünü kullanabilmesi için, bankaların hazırladığı gelir belgesiz kampanyaları takip etmeleri gerekiyor. Bunun yanında doğrudan ev hanımları için hazırlanmış bazı kredilerde bulunuyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

TEB Ev Hanımı Desteği

Türk Ekonomi Bankası, ev hanımları için kredi ürünü sunuyor. 30.000 TL üst limitli kredi için, CEPTETEB ya da banka şubelerine başvurmak gerekiyor. Kredinin en uzun vadesi 36 ay oluyor.

ENPARA

Enpara, QNB Finansbank’ ın dijital bankacılık kanalı olarak hizmet veriyor. ENPARA tarafından sunulan kredilerde, herhangi bir belge talep edilmiyor. Bu özelliğiyle de ev hanımlarının kredi kullanabileceği bankalardan biri olarak öne çıkıyor. Kullanılabilen kredi tutarı en fazla 30.000 TL oluyor ve en ızın vade seçeneği 36 ay.

ODEABANK

ODEABANK ev hanımlarına 35.000 TL’ ye kadar kredi sunuyor. Banka tarafından başvuru yapılan kredi tutarı 15.000 TL’ ye kadar olduğunda, herhangi bir evrak talep edilmiyor. Ancak ev hanımları için bu rakam 35.000 TL’ ye kadar çıkıyor.

Aktifbank N Kolay Kredi

Aktifbank tarafından üst limiti 30.000 TL olan N Kolay Kredi Kampanyası, gelir belgesi talep edilmeden sunuluyor. Dolayısıyla ev hanımlarının kullanabileceği kredilerden biri oluyor. Aktifbank ile PTT arasında varılan işbirliği sayesinde, tüm PTT şubelerinden bu kredi için başvuru yapabiliyor ve kredinizi PTT aracılığıyla da kullanabiliyorsunuz.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Akbank ev hanımlarına 10.000 TL üst limitli kredi olanağı sunuyor. Bankaya başvuran ev hanımlarından herhangi bir evrak talep edilmiyor.

ING Ev Hanımlarına Kredi

ING’ de ev hanımlarının nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için, 10.000 TL üst limitli kredi ürünü sunuyor. Bu kredi için bankaya başvuran ev hanımlarından herhangi bir evrak talep edilmiyor.