Bankalar kredi olanaklarını sunarken, kredi müşterilerinin birtakım kriterleri yerine getirmeleri gerekir. Bu kriterlerden birisi olumlu bir kredi notuna sahip olmakken, diğer kriter ise belirli ve düzenli bir gelire sahip olmaktır. Ancak bu konuda ev hanımlarının kredi çekip çekememeleri konusu önemli bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki, ev hanımlarının kredi çekebilmeleri için istenen kriterlerden en önemlisi kanıtlanabilen bir gelirin olmasıdır. Yani eğer kanıtlayabildiğiniz bir geliriniz varsa siz de ihtiyacınız olan krediyi bankanızdan kolaylıkla çekebilirsiniz. Ya da ipotek gösterme seçeneğini kullanarak bankalardan ihtiyacınız olan krediyi çekebilirsiniz. İşte ev hanımlarının bankalardan kredi çekebilmek için yapması gerekenler ve detaylar!

Ev Hanımları da Kredi Çekebilir!

Ev hanımlarının kredi çekip çekemeyeceği birçok kişi tarafından tartışılan ve araştırılan konuların başında geliyor. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki, ev hanımları herhangi bir yerde çalışmadıklarından dolayı, bankalara bir gelir belgesi sunamayabilirler. Ancak gelir belgesi yerine örneğin bir gayrimenkulü ipotek göstererek de kredi çekme imkanları bulunuyor. Bu durumda bir detaya dikkat çekmek gerekiyor. Eğer ipotek gösterilecek olan gayrimenkul ya da araç, eğer eş ile ortak bir mülk ise bu durumda eşin yazılı onayı gerekir. Diğer yandan bir kefil karşılığında da ev hanımları kolayca kredi çekebilirler.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Kredi Notunun Önemi

Bu arada bankalarda kredi çekerken kredi notunun kaç olduğu da son derece önemli. Kredi talebinde bulunmak isteyen ev hanımlarının kredi notu iyi seviyede ise kredi çekmenin önündeki en büyük engel ortadan kalkmış olur. Kredi notunuz en az 1.000 ve üzerinde ise bu durumda bankalardan kredi çekebilme olanağınız her zaman mevcuttur. Diğer yandan eğer geçmişe dönük bozuk bir siciliniz yoksa yani bankaların kırmızı çizgisine takılmamışsanız bu durumda da kredi başvurunuzun olumlu olma ihtimali oldukça yüksektir. Son olarak anne ya da babadan veya eşten bir maaş kalmışsa bu aylıklar da gelir olarak kabul edileceğinden dolayı banka kredi başvurularınız olumlu bir yanıt alabilir. Ya da belirli bir iş yerinde çalışmıyor olsanız bile örneği kira geliri elde ediyorsanız bu gelirler de kredi başvurularınız için önemli bir gelir kaynağı olur.