Bankacılık sektöründe bankaların nasıl hareket edecekleri, sundukları ürünlerin hangi koşullar altında sunulacağı Bankacılık Yasası ve Sermaye Piyasası kanunlarıyla belirlenmiştir. Örneğin kredi ürünlerinde gelir belgesiz olarak kredi sunulabilmesi konusunda, bankalara tanınmış hakları da belirlenmiştir. Bankaların belirli tutar sınırlarına kadar gelir belgesi talep etmeden kredi ürünü sunma hakları bulunuyor. Bununla birlikte bankalar genellikle kampanyalar haricinde, ev hanımları gibi gelir belgesi olmayan kişilere kredi ürünü sunmuyor. Ancak bazı özel kampanyalar, ev hanımlarının da kredi kullanabilmesine olanak tanıyor. Ev hanımı olan okuyucularımız için, hangi bankaların kredi olanağı sunduğunu inceledik.

Enpara Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ ın dijital bankacılık kanalı Enpara, ev hanımlarına gelir belgesiz olarak kredi sunan bir yaklaşıma sahip. Doğrudan ev hanımları için hazırlanmış olan kampanya kapsamında, üst limiti 15.000 TL olan kredi kullanılabiliyor. Kredi kullanımı için Enpara müşterisi olmanız yeterli oluyor. Herhangi b ir evrak ya da teminat istenmiyor. Sunulan kredi % 1,73 gibi düşük faiz oranından başlayarak, 36 ay vade seçeneğiyle sunuluyor.

Ziraat bankası Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ziraat bankası gelir belgesi talep etmediği bu kredi ürününde, ev hanımlarına özel bir faiz oranı uyguluyor. % 1,55 gibi son derece uygun bir faiz oranıyla, ev hanımlarının en düşük faizle kredi kullanabileceği banka Ziraat bankası oluyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Akbank Ev Hanımlarına 50.000 TL Kredi

En yüksek üst limitle ev hanımlarına kredi sağlayan banka Akbank. Akbank müşterisi olan ev hanımları, bankaya gitmeden mobil ve internet şubesi aracılığıyla da kredi başvurusu yapabiliyor ve onaylanınca hemen kullanabiliyor. Kredi için, herhangi bir teminat ya da gelir belgesi talep edilmiyor.

Şekerbank Ev Hanımlarına Özel Kredi

Şekerbank tarafından ev hanımlarına özel olarak hazırlanmış bu kredi ürünü, 25.000 TL üst limitle sunuluyor. Gelir belgesi ve teminat talep edilmeden sunulan bu kredi ürünü için, bankanın uyguladığı faiz oranı % 2,15’ den başlıyor.

PTT Gelir Belgesiz Kredi

PTT ve Aktifbank işbirliğiyle sunulan N Kolay Kredi, başvuru sahiplerinden gelir belgesi ve teminat talep etmiyor. SMS aracılığıyla, tüm ev hanımları bu kredi için başvurularını hemen yapabiliyor. Kısa mesajla, kullanabilecekleri kredi tutarı ve onayı başvuru sahibine iletiliyor. Bundan sonra herhangi bir PTT şubesine giderek kredinizi kullanabiliyorsunuz.