Gelir belgesiz kredi kullanmak mümkün hale geldi. Başta ev hanımları ve öğrenciler olmak üzere milyonlarca vatandaş gelire sahip olsa dahi bunu belgelendiremiyor. Bu durumda bankalardan kredi kullanmak istediğinde sorun yaşamasına neden oluyor. Bankaların kredi başvurularında ilk talep edilen evrak olan gelir belgesinin olmaması artık sorun olmayacak. Gelir belgesi bulunmayanlarda gelir belgesiz kredi veren bankalardan kredi kullanabilecek. Peki 2022’de gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri?

Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir Mi?

Bankacılık sektöründe tüketicilerin yaptıkları kredi başvuruları otomatik olarak gelir belgesi, ödeme performansı ve tabii ki kredi notu üzerinden değerlendirmeye alınıyor. Eğer kişi gelirini belgelendiremiyor ise banka tarafından kredi başvurusu onaylanmıyor. Bu durum gelirini belgelendiremeyen milyonlarca vatandaş için ise kredi kullanamama sorununa neden oluyor. Vatandaşın mağduriyet yaşamasına neden olan bu durum karşısında gelir belgesiz kredi veren bankalar çözüm oluşturuyor.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar sayesinde 2022 yılında geliri olmasa veya gelirini belgelendiremese dahi vatandaşın bankadan acil nakit ihtiyaçları için kredi kullanabilmesi mümkün oluyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Türkiye’de bazı bankalar, tüketicilerin kredi başvurularında gelir belgesi talep etmeyebiliyor. Üstelik bu bankalar hem uygun ödeme koşulları hem de düşük kredi faiz oranları ile gelir belgesi olmasa dahi acil nakit ihtiyaçları için kredi çözümünden ekonomik koşullarda yararlanabilmesine yardımcı oluyor.

Akbank’tan Gelir Belgesiz 125.000 TL

Akbank, 2022 yılında gelir belgesi bulunmayan kişilere 125.000 TL’ye kadar limitli ihtiyaç kredisi sunuyor. Gelir belgesi veya kredi notu koşullarına bakmadan 125.000 TL’ye kadar limitli ihtiyaç kredisinde 36 ay vade desteği de bulunuyor. Ancak bankacılık mevzuatı gereğince 36 ay vade 50.000 TL’ye kadar geçerlidir. 50.001 TL ile 100.000 TL arasına 24 ay ve 100.001 TL ile 125.000 TL arasına ise 12 ay vade seçimi yapılabiliyor.

Enpara Gelir Belgesiz 50.000 TL Kredi

Türkiye’nin ilk dijital bankacılık kuruluşlu Enpara, 2022 yılında da vatandaşa kolaylık sağlamaya devam ediyor. Enpara 2022 yılında gelir belgesiz ihtiyaç kredisi sunuyor. 50.000 TL üst limitli ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisinde her tüketicinin ekonomik durumuna uygun olacak faiz oranları üzerinden esnek ödeme planı seçenekleri de sunuyor.