Uzun yıllardır ekranlarda olan Hadise'nin yüzü bir türlü gülmüyor! 30 Nisan 2022'de Çırağan Sarayında şaşalı bir düğünle nikah masasına oturan ve Mehmet Dinçerler'e "Evet" diyen Hadise, bugün 5 aylık evliliklerini Beykoz Adliyesi'nde eşinden resmi olarak ayrıldı. Hala ayrılık nedenleri net bir şekilde açıklanmamış olsa da; çiftimiz hakkında birçok farklı iddia bulunuyor. Tüm bu yaşananlara biraz daha yakından bakalım.

5 Aylık Evlilik Bugün Sona Erdi!

Aşkta yüzü bir türlü gülmeyen Hadise, geçtiğimiz yıl Kaan Yıldırım'dan ayrıldıktan sonra Mehmet Dinçerler ile anılmaya başlamış ve bir gün ele ele yakalandıklarında ise aşkları ifşa olmuştu. İlişkileri çok uzatmadan hemen evlilik yoluna giren çiftimizin borç iddiaları ve milyonluk yüzük haberleri havada uçuşurken birden bire 30 Nisan tarihinde Çırağan Sarayında evlendiklerini öğrendik. Bu süre içinde hep birbirlerine aşkla bakan çiftimizin arasında sorunlar son olarak Hadise'nin bir konserinde şarkı söylerken ağlamasıyla gün yüzüne çıktı.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Arka arkaya iddialar gelmeye devam ederken ise bugün Beykoz Adliyesinde görülen davada, Hadise ve Mehmet Dinçerler resmen boşandıklarını açıkladı. Hadise'nin boşanma dilekçesinde; Mehmet Dinçerler'in evlendikten kısa bir süre sonra, Hadise'nin sanat hayatını kısıtlamaya yönelik tutum ve davranışlarda bulunmaya başladığı iddia edilmişti.

Dilekçe Ortaya Çıktı!

Dilekçede, "Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir" denilmişti. Hadise, maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmayarak "Evlilik Birliğinin Sarsılması" başlıklı Medeni Kanun 166. maddesi uyarınca boşanmayı talep etmişti.

Çift, 5 aylık evliliklerini Beykoz Adliyesi'nde bitirdi. Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Hadise ve Mehmet Dinçerler katılmadı. Kararını açıklayan mahkeme Hadise ve Mehmet Dinçerler’i tek celsede boşadı.

Hadise'nin avukatı Hakan Öncel, "Müvekkil Hadise Açıkgöz tarafından Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde açılan davada, boşanma kararı verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." diyerek ayrılığı tüm kamuoyuna duyurdu ve sözlerine şu şekilde devam etti; “Basına yansıyan haberlerden dolayı süreç biraz uzadı. Birtakım anlaşmazlıklar vardı. Sonuçta bunlar çözüldü ve iki hafta sonra boşanma gerçekleşti. Yoksa daha erken de boşanma gerçekleşebilirdi."