Hepimiz ışıl ışıl görünene ve dış dünyanın bütün olumlu enerjisini evimize yansıtan mis gibi pırıl pırıl camlarımız olsun isteriz. Ancak ev temizliği içerisinde belki de temizlenmesi en zor alanların başında cam temizliği geliyor diyebiliriz. Silerken iz kalmaması, kir, toz kalmaması için elimizden geleni yapmaya çalışsak da maalesef her zaman istediğimiz sonuçları elde edemiyor olabiliriz. Bu nedenle bu yazımızda sizlere cam temizliğinde işinize çok yarayacak olan bazı basit püf noktalarından bahsedeceğiz. İşte kolay ve pratik bir cam temizliği için ihtiyacınız olan püf noktaları!

Cam Bezi Seçimi

Cam temizliğinde öncelikle dikkat etmeniz gereken konuların başında camı nasıl bir bezle temizlediğiniz gelir. Bu nedenle size önerimiz camlarınızın ışıl ışıl bir parlaklığa sahip olabilmeleri için mutlaka mikrofiber cam bezleri ile silmeniz. Bu bezlerle hem camınızı kolaylıkla temizleyebilir hem de camlarınızın çizilmelerini engellersiniz.

Silikonlu Temizleyicilerden Destek Alın

Cam temizliğinizi yaparken kullanacağınız deterjan ya da materyaller de oldukça önemli. Eğer camlarınızda kalıcı ve ışıltılı bir temizlik istiyorsanız bunun için silikonlu temizleyicilerden destek alabilirsiniz. Silikonlu temizleyiciler sayesinde toz ve kirin cam yüzeylerine tutunmalarını büyük ölçüde engellemiş olacaksınız.

Bununla birlikte camlarınızı parlatmak için sirkeden de yardım alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir sprey şişesine su ve birkaç damla beyaz sirke eklemekten ibaret.

Gazete Kağıdı Efsanesi

Cam temizliğinde gazete kağıdı kullanmak çok bilinen yöntemler arasındadır. Eğer camınızı temizlemek için bahsettiğimiz mikrofiber bez gibi bezleriniz yoksa gazete kağıdı sayesinde de iz bırakmadan camınızı temizleyebilirsiniz.

Hemen Kurulayın

Cam yüzeyleri hızlı kurumaya elverişli olduklarından dolayı camlarda çok çabuk iz kalır. Bu izleri yok etmenin en kritik püf noktası ise hızlı davranarak henüz deterjan kurumadan saniyeler içerisinde camınızı kurulamaktan geçer.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Çizikler İçin Öneriler

Zaman içerisinde çizilen camlarınız için yapabileceğiniz bir yöntem de diş macunu ve pasta cilasından geliyor. bunun için camınızda bulunan çiziklerin üzerine uyguladığınız bu malzemeleri parmaklarınızın ucu ile hafifçe ovalayın. Akabinde temiz bir bezle silin. Bu şekilde çiziklerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.