Ev temizliğinde belki de en çok dikkat ettiğimiz alanlardan birisi cam temizliği olsa gerek. Çünkü iyi temizlenen camlar sayesinde evimizi daha ışıl ışıl ve daha aydınlık görürüz. Hatta camlarımız ne kadar temizse evimizde bir o kadar ferahlık hissine kapılırız. Ancak tüm bunları elde etmek her zaman o kadar da kolay olmayabiliyor. Cam temizliğinin kendine has zorlukları nedeniyle diğer alanlara göre daha fazla efor sarf etmek zorunda kalabiliriz. Ya da kullandığımız deterjan yüzünden bir türlü istediğimiz parlaklığa ve temizliğe sahip olamayabiliriz. Bir diğer yandan da cam veya diğer alanların temizliğinde kimyasal ürünler kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Peki ama hem camlarınızın parlamasını sağlayıp hem de bunu kimyasal olmayan ürünlerle elde etme şansımız var mı? İşte sizin için cam temizliğinizde oldukça işinize yarayacak, evde kendi olanaklarınızla yapabileceğiniz ve üstelik de hiçbir kimyasal madde olmadan bunu elde sağlayacak bir yöntem!

Cam Temizliğinde Doğal Yöntem

Cam temizliğinizi yaparken kimyasallardan yararlanmak istemiyorsanız ama camlarınız hiç iz kalmadan pırıl pırıl olsun istiyorsanız sizler için oldukça kullanışlı bir temizlik malzemesi önerebiliriz. Üstelik de bunu kendi evinizde, kendi olanaklarınızla ve kendi malzemelerinizle yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çeyrek su bardağı beyaz sirke
  • 1 su bardağı su
  • 2 – 3 damla sıvı bulaşık deterjanı
  • Sprey şişesi

Tüm bu malzemelerimizi hazırladıktan sonra şimdi sıra geldi cam temizliği için kullanacağınız ev yapımı deterjanımızın yapım şamalarını anlatmaya.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Ev Yapımı Cam Temizleme Deterjanı

Ev yapımı cam temizleme deterjanımızı yapmak için yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri hazırladıktan sonra şimdi sıra geldi deterjanımızı yapmaya. Bunun için öncelikle daha rahat bir kulanım sağlamak için boş bir sprey şişesi edinelim. Ardından çeyrek su bardağı sirkemizi, 1 su bardak suyu ve 2 - 3 damla kadar bulaşık deterjanını sprey şişemizin içinde karıştıralım. Pırıl pırıl ışıldayan camlar için ihtiyacınız olan cam temizleme deterjanınız hazır bile. Temizleme aşamasında ise aynen marketlerden almış olduğunuz cam temizleme ürünleri gibi kendi deterjanınızı cama püskürtüp temizliğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.