Çamaşır yıkarken belki de birçoğumuz zamanla sararan çamaşırlarımızdan şikayet ederiz. Hangi deterjanı kullanırsak kullanalım bir süre sonra özellikle beyaz çamaşırlarımızda ve perdelerimizde bir sararma sorunu ile karşı karşıya kalırız. Ancak bu sararmaların önüne geçmek imkansız değil. Bunun için kullanabileceğiniz oldukça basit yöntemler mevcut. İşte sizin için çamaşırlarınızı bembeyaz yapacak 3 küçük ama mucizevi ipucu!

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Kabartma Tozu Mucizesi İş Başında

Kabartma tozunu artık adeta kullanmadığımız bir alan kalmadı desek yeri. Mutfaklarımızda pasta ve keklerde kullandığımız kabartma tozunu birçok alanın temizliğinde ve hatta  çamaşırlarımızın beyazlatılmasında da kullanabiliyoruz. Bunun için yapmanız gereken şeyse oldukça basit. 8 gramlık bir paket kabartma tozunu 4 litre kadar su ile karıştıralım. Ardından beyazlatmak istediğimiz kıyafetlerimizi birkaç dakika kadar bu suda bekletelim. Son olarak da çamaşırlarımızı çamaşır makinemizde yıkayalım. Sararan çamaşırlarınızın yeniden beyazladığını göreceksiniz.

Aspirin

Çoğu zaman ağrılarımıza çare olan aspirinin çamaşırlarımızın sararma sorununa deva olacağını duyunca şaşırabilirsiniz. Ancak size garip gelse de aspirin çamaşırlarınızın beyazlatılması için son derece etkili yöntemlerden birisi. İçeriğinde bulunan asetilsalisilik asit sayesinde çamaşırlarınızı aradığınız beyazlığına kavuşturacak olan aspirinin bu özelliğinden yararlanmaksa çok kolay. Bunun için yapmanız gereken şey altı adet aspirini ezmek ve tozunu bir su kabına koymak. Ardından beyazlatmak istediğiniz kıyafetlerinizi 30 dakika boyunca bu karışımın içinde bastırın. Son olarak da çamaşırlarınızı normal deterjanla yıkayın ve kıyafetlerinizdeki sararmanın geçip gittiğini kendi gözlerinizle görün.

Sirke ve Limon Karışımı

Çamaşırlarımızı beyazlatmak için kullanabileceğimiz yöntemlerden birisi de sirke ve limon karışımı. Sirke ve limon mucizesi, çamaşırlarınızda zamanla meydana gelen sararmaların yanı sıra oluşan en sert lekelere ve kötü kokulara karşı da mücadele edebileceğiniz bir yöntem. Hatta sirke sayesinde kıyafetlerinizin rengini de koruyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyse yine çok basit bir uygulama. Bembeyaz çamaşırlar için bir miktar sirke ile bir kaşık limon suyunu karıştırdıktan sonra sararan çamaşırlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde giysilerinizin bembeyaz ve pırıl pırıl olduğunu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Siz de çamaşırlarınızın sararmasından şikayetçiyseniz ve beyazlatmak istiyorsanız bu yöntemlerden birisini kullanabilirsiniz.