Ev temizliğinin en önemli aşamalarından birisi olan cam silme, belki de hepimizin zorlandığı temizlik adımlarının başında geliyor. Özellikle büyük camlar ve ulaşması zor olan alanlar bu konuda doğal olarak herkesi zorluyor. Ancak güzelce temizlendiği takdirde evimizin ışıl ışıl olmasını sağlayan camlar da hepimizin hayali. Peki ama bu ışıldayan hayale daha kolay ulaşmanın daha kolay yolları yok mu? İşte sizler için denenmiş kolay cam silme yöntemleri!

Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

Sirke Mucizesi ile Cam Temizliği

Mutfaklarımızdaki kullanım alanının genişliğinin yanı sıra ev temizliğinde de birçok konuda hayatımızı kolaylaştıran sirke, cam temizliğinde de yanımızda. Bunun için bir beze biraz limon sirkesi damlatarak camlarınızı sildiğinizde oldukça parlak ve izsiz, tertemiz camlara kavuşabilirsiniz. Ya da camınızı silerken cam silme suyunuza bir miktar yumuşatıcı koyarsanız camlarınızda harika bir ışıltı sağlarsınız. Ayrıca bu yöntemler sildiğiniz camlarınızın daha geç tozlanmasını da sağlayabilirsiniz. Bu konuda bir diğer yöntem de sıvı bulaşık deterjanı. Silme suyunuza birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyerek de ışıl ışıl camlara kavuşabilirsiniz.

Cam Silme Materyalleri

Cam silerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise cam silerken kullanacağınız bezleriniz. Bunun için marketlerden temin edebileceğiniz mikro fiber bezlerden yardım alabileceğiniz gibi bir gazete kağıdından da yardım alabilirsiniz. Ya da kovanıza bir miktar deterjanlı su hazırladıktan sonra çek basın süngerli kısmı ile camınızı silebilir arkası ile de fazlalık suyu alabilirsiniz. Hatta bu yöntemle silmiş olduğunuz camlarınızı ayrıca kurulamanıza da gerek kalmadığını göreceksiniz.

Şampuanla Cam Silme

Camlarınızın daha parlak olmasını sağlamak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise saç şampuanından yararlanarak cam temizliği. Bunun için cam silme suyunuza bir miktar saç şampuanı koyabilirsiniz. Şampuan koyduğunuz suyunuzu köpükledikten sonra bu köpükle camınızı silebilirsiniz. Hatta bu konuda bebek şampuanı olan Dalin şampuan birçok kişinin tercihi oluyor. Ama yine de burada şampuanın markasının herhangi bir önemi yok elbette. Dikkat etmeniz gereken tek konu tercih edeceğiniz şampuanın kremli şampuan olmaması. Kremsiz herhangi bir şampuan ile hazırlamış olduğunuz cam silme suyu ile sileceğiniz camların parlaklıklarını gördüğünüzde siz de gözlerinize inanamayacaksınız.

Deneyenler için şimdiden kolay gelsin!