Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Ev temizliğinde camların temiz olmasının çok büyük bir öneminin olduğunu hepimiz biliyoruz. Her ne kadar temizlik yaparsak yapalım, eğer ışıl ışıl parlamayan ve evimizi aydınlatmayan camlara sahipsek yaptığımız temizlik asla tatmin edici olmayacaktır. Ama camların temiz olmaları çok önemli bir husus olsa da onları temizlemek maalesef o kadar kolay olmayabiliyor. Yeterince eniz olmamaları ya da temizlerken camda izlerin kalması sık yaşanan cam temizliği problemleri arasında yer alıyor. Peki ışıl ışıl parlayan camlara sahip olmak için zorlanmadan uygulayabileceğiniz yöntemler var mı? İşte sizin için kolay ve zahmetsiz bir şekilde parlayan camlara sahip olmanızı sağlayacak bazı püf noktaları!

Parlatan Cam Temizleyici İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

Cam temizleyicinizi piyasadan almak yerine evde kendi olanaklarınızla kendiniz de yapabilirsiniz. Hem de yapacağınız temizleyici sayesinde camlarınız pırıl pırıl parlayacak. İşte evde yapabileceğiniz, camlarınızın ışıldamasını sağlayacak cam temizleyicisi için ihtiyacınız olan malzemeler.

  • Çeyrek su bardağı beyaz sirke
  • 1 su bardağı su
  • 2 – 3 damla sıvı bulaşık deterjanı
  • Sprey şişesi

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş cam temizleyicimizin yapım aşamalarını anlatmaya başlayabiliriz.

Cam Temizleyicinizin Hazırlanışı

Evde cam temizliğinin önemi hakkında herhalde herkes aynı fikirde olsa gerek. Gün ışığının evimize daha iyi bir şekilde girmesi için ve evimizin daha aydınlık ve ferah görünmesi için camların temizliği son derece önemli. Ancak camların iz kalmadan temizlenmesi ve hatta uzun süre toz tutmadan temiz kalabilmeleri için ek bir yardımcı temizleyiciden yardım almak gerekir. Dolayısıyla piyasada satılan temizleyicilerden yararlanabileceğiniz gibi kendi yapacağınız temizleyiciyi de kullanabilirsiniz. Bunun için yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri hazırladıktan sonra boş bir sprey şişesine tüm malzemeleri karıştırın ve camlarınızı silmek için hazırlığınızı yapın. Piyasadan almış olduğunuz cam temizleyicilerde olduğu gibi, camınızın sileceğiniz alanına bir miktar hazırlamış olduğunuz temizleyicinizi püskürtün ve güzelce silin. Akabinde camınızın ışıl ışıl parladığını göreceksiniz. Hazırlamış olduğunuz cam temizleyicinizi yalnızca pencerelerinizde değil, duşa kabinlerde, camlarda, aynalarda, camlı raflarda yani cam yüzeye sahip her yerde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.