Ev temizliği konusunda belki de hepimizin en çok zorlandığı alanların başında camların silinmesi ve temizlenmesi geliyor. Ne kadar silersek silelim bazen asla istediğimiz parlaklığa ve ışıltıya sahip olamadığımızı düşünebiliyoruz. Oysaki camlarımız ne kadar temiz ve parlaksa evimizin ışıltısı ve ferahlığı da o derece artar. Fakat camlar istediğimiz parlaklığa sahip değilse evde yapmış olduğumuz temizlik konusunda içimize sinmeyen bir şeyler olur. Üstelik bir de camları silerken harcamış olduğunuz efor cabası. Hem ıslak hem de kuru bezlerle defalarca kez silerken harcadığınız efor sonrasında bir de istenmeyen lekelerin kalması gerçekten hepimiz için oldukça siniz bozucu bir durum. İşte sizler için parlak camlara sahip olmanıza yardımcı olacak bir cam temizleyici. Siz de camlarınızda lekesiz bir parlaklık istiyorsanız şimdi vereceğimiz temizleyici tarifi ile kolaylıkla arzuladığınız parlak camlara sahip olabilirsiniz.

Cam Temizleyici İçin Gerekli Malzemeler

Temizlik yaparken camlarınızın da ışıl ışıl olması için kullanabileceğiniz cam temizleyici için ihtiyacınız olan malzemeler şu şekilde:

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."
  • Çeyrek su bardağı beyaz sirke
  • 1 su bardağı su
  • 2 – 3 damla sıvı bulaşık deterjanı
  • Sprey şişesi

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık sıra geldi cam temizleyicinizin hazırlanmasına ilişkin diğer detaylara.

Cam Temizleyicisinin Hazırlanışı

Eğer siz de yorulmadan ve pratik bir şekilde camlarınızı silmek istiyorsanız yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Bunun ardından pratik cam temizleyicinizi yapabilmek için öncelikle boş bir sprey şişesini alarak içine yukarıda saymış olduğumuz tüm malzemeleri karıştırın. Bahsetmiş olduğumuz ölçülerdeki beyaz sirke, su ve bulaşık deterjanını sprey şişesi içerisinde güzelce çalkaladıktan sonra mucize cam temizleyiciniz kullanıma hazır. Karışımınızı aynen marketten aldığınız cam temizleyiciyi gibi kullanarak camınıza doğrudan püskürtebilirsiniz. Hatta elde etmiş olduğunuz karışımı yalnızca camlarınızda değil duşakabininizde, aynalarınızda ve cam raflarınızın temizliğinde de kullanabilirsiniz.

Camlarınızı silerken de birtakım detaylara dikkat ederseniz daha temiz camlara ulaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir bez yardımıyla camlarınızın kenar pervazlarını ve kaba tozlarını temizleyin. Asıl cam silme işlemine başlamadan önce bu alanları temizleyin ve ardından spreyinizi püskürterek camlarınızı iz bırakmayan bir bez yardımıyla silebilirsiniz.