Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

İstanbul içerisinde metro, metrobüs, otobüs ve Şehir Hatları vapurlarında kullanılan İstanbulkart, dijital dünyanın avantajlarını da kullanıcılarına sunuyor. Hazırlanan İstanbulkart Mobil uygulamasını akıllı cihazınıza indirerek, QR kod okutma yöntemiyle tüm ulaşım sistemlerinden geçiş yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. İstanbulkart Mobil uygulamasının daha yoğun şekilde kullanılmasını teşvik amacıyla, başlatılmış birde kampanya bulunuyor. Buna göre İstanbulkart Mobil uygulaması kullanılarak QR kodla 10 defa geçiş yapıldığında, 1 geçiş ücreti iade ediliyor. Dolayısıyla her 10 geçişten bir tanesi ücretsiz oluyor. Özellikle 2022 yılı başı itibariyle yapılan bilet ücretleri zammı sonrasında, her geçişin büyük önem taşıması, kampanyanın büyük rağbet görmesine sebep oluyor.

İstanbulkart ile 10 Geçişten Biri Ücretsiz

Kampanya 31 Ocak 2022 tarihine kadar sürüyor. Akıllı cihaza indirilen İstanbulkart Mobil uygulamasını, QR kod okutma yöntemiyle, otobüs, metro, metrobüs ve Şehir Hatları vapurlarında geçiş için kullanabiliyorsunuz. Bu sistemlerden her 10 geçişte QR kod kullanıldığında, 1 geçiş iade ediliyor. İade Geçişi yapan dijital İstanbulkarta gerçekleştiriliyor ve 1 bilet ücreti olan 5.48 TL olarak yapılıyor.

Dijital İstanbulkart 10 Geçişten Biri Ücretsiz Kampanyası Detayları

  • Yeni İstanbulkart Mobil Uygulaması kullanılarak, QR kod taraması ile yapılan her 10 geçişten 1 tanesinin tutarı iade ediliyor.
  • Kampanya kapsamında İstanbulkart Mobil uygulaması, tüm otobüsler, metro, metrobüs ve Şehir Hatları vapurlarından yapılacak geçişler için geçerlidir.
  • İade bir bilet geçiş tutarı olan 5,48 TL olarak, geçişin yapıldığı dijital karta para olarak yapılıyor.
  • Dijital karta yüklenmiş olan iade tutarlarını para olarak talep etmek mümkün değil.
  • 31 Ocak 2022 tarihinde sona erecek kampanyadan, birden fazla yararlanılabiliyor.
  • Kampanyadan sadece yeni İstanbulkart Mobil üyeleri faydalanabiliyor.
  • Kampanyayla geçiş sayılarının takip edilebilmesi aynı zamanda kullanıcı bilgilerinin izlenmesi anlamına da geliyor. Bu konuda öncelikle alınan izin çerçevesinde hareket ediliyor. Ödül tutarının ilgili karta yüklenebilmesi için, dijital kart sahibinin kartını kullanma bilgilerinin de izinle izlenmesi gerekiyor.
  • Kampanya şartları, tutar iadesi gibi işlemler için, dijital kart sahibi kampanyaya ticari iletişim adreslerini önceden vererek katılabiliyor. Bu iletişim adresleri aracılığıyla, kampanyayla ilgili bilgilendirmeler gerçekleştiriliyor.