Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Ulaşım, günümüz dünyasının en önemli ihtiyaçları arasında yer alıyor. İstanbul gibi bir dünya metropolünde ulaşım, günün büyük bir kısmını harcamaya neden oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) İstanbulkart kampanyalarıyla İstanbulluların, şehir içi ulaşımda birbirinden önemli avantajlardan yararlanmalarını sağlıyor. İBB’nin en yeni projesi “Yürü Be İstanbul”, haftada 50.000 adım yürüyene ücretsiz toplu taşıma kullanım hakkı kazandırıyor.

İstanbulkart Ücretsiz Geçiş Hakkı Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne(İBB) bağlı BELBİM tarafından yürütülen İstanbulkart projesi kapsamında, şehir içi ulaşımda toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanma şansı bulunuyor. İstanbulkart ücretsiz geçiş hakkı kampanyası kapsamında İstanbulluların sağlıklı yaşama teşviki de hedefleniyor. İBB tarafından son yıllarda metropol İstanbul’da sağlıklı yaşam ve sporla yaşam konusunda İstanbulluları teşvik eden çeşitli projelere imza atılıyor.

İBB tarafından uygulamaya geçilen son sağlıklı yaşam projesi ise “Yürü Be İstanbul” oldu. Aynı isimle bir mobil uygulaması yayınlanan proje kapsamında, İstanbullular yürüdükçe hediye kazanıyor. Yürü Be İstanbul isimli uygulama üzerinde İstanbullulara sunulan çeşitli görevler bulunuyor. Bu görevleri tamamlayanlar, birbirinden farklı yüzlerce hediyeden birisini kazanıyor. Yüzlerce hediye arasında İstanbulkart 1 adet ücretsiz geçiş ücreti de bulunuyor.

50.000 Adım Atana 1 Adet İstanbulkart Geçiş Ücreti

İBB, “Yürü Be İstanbul” uygulamasını cihazına indiren ve uygulamadaki görevler arasından “Var Mısın 50.000 Adım?” isimli görevi tamamlayanlara 1 adet İstanbulkart geçiş ücreti hediye ediyor. Uygulama üzerinde yer alan görevi 1 hafta içerisinde tamamlayan ilk 1.000 kişi bu hediyeyi uygulamanın mağazasından alabiliyor. İstanbullular her hafta “Var Mısın 50.000 Adım?” isimli görevi bitiren ilk 1.000 kişiden birisi olarak, İstanbulkart 1 adet geçiş ücreti kazanıyor. Tek geçişlik İstanbulkart ücreti, İstanbulluların kartına otomatik talimat olarak yüklenmektedir. Yüklemenin tamamlanabilmesi için İstanbulkart sahibinin kartını Biletmatiklere, NFC destekli telefonlarına veya herhangi bir ödeme cihazına okutması gerekiyor. Böylelikle yükleme tamamlanıyor ve tüm İstanbul toplu taşıma araçlarında 1 adet ücretsiz geçiş yapabilme şansına sahip olabiliyor.

İBB’nin “Yürü Be İstanbul” isimli uygulaması üzerinde “Var Mısın 50.000 Adım?” haricinde spor ve sağlık dolu bir yaşamı teşvik eden çok sayıda farklı görev daha bulunuyor. Bu görevleri tamamlayarak, puan biriktiren İstanbullular, yüzlerce farklı hediyeden birisini de uygulama mağazasından hemen alabiliyor.