İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), 2022 yılında İstanbulluların günlük hayatlarında İstanbulkart’ı daha aktif biçimde kullanmaları için birbirinden avantajlı kampanyalar düzenliyor. İBB kampanya ve projeleriyle birlikte İstanbulkart artık sadece toplu taşımalarda değil, pek çok alanda kullanılabiliyor. İBB’nin yeni İstanbulkart “Dijital Bakiye” kampanyasıyla acil ihtiyaçlar için kredi fırsatından da yararlanılabiliyor. İşte İstanbulkart Dijital Bakiye kampanyasına dair tüm merak edilenler!

İstanbulkart Dijital Bakiye Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), İstanbulkart’ı, kent sakinleri için bir toplu taşıma kullanım aracı olmaktan çıkartarak, bir yaşam kartı haline dönüştürmeyi hedefliyor. Bu çerçevede İstanbulkart bakiye yükleme gibi işlemleri kolaylaştıran İstanbulkart Mobil uygulamasını geliştirdi. Ayrıca İstanbulkart Mobil uygulamasında sunduğu “Dijital İstanbulkart” altyapısı ile sadece toplu taşımada değil, market harcamalarından İBB iştiraklerindeki alışverişlere kadar her alanda kullanılabilir hale gelmesini sağladı. Böylelikle İstanbulkart, avantajlı kampanyalardan da yararlanmayı sağlayan bir ödeme sistemi haline geldi.

İstanbulkart Dijital Bakiye Kampanyası

İstanbulkart Mobil uygulamasına özel olarak düzenlenen yeni kampanya ile birlikte İstanbullular, acil ihtiyaçları için 500 TL’den 2.500 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız kredi kullanıyor. İBB ile Fibabanka tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde 2.5000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız, 2.501 TL ile 5.000 TL arasında da uygun faiz oranlı ve 24 ay vadeli dijital bakiye kullanabiliyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Kampanyadan yararlanabilmek için minimum 1 adet İstanbulkart’ın, İstanbulkart Mobil uygulamasında tanımlı ve kişiselleştirilmiş olması gerekmektedir. Kampanya kapsamında kullanılacak “Artı Dijital Bakiye” para transfer özelliği sayesinde İstanbulkart’a aktarılarak, yapılan harcamalarda ödeme aracı olarak kullanılabilir. Kampanyadan 18 yaşını doldurmuş ve 70 yaşını doldurmamış olan İstanbulkart Mobil kullanıcıları yararlanabilmektedir. Kampanyadan yararlanmak için İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden 18.07.2022 tarihine kadar başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İstanbulkart Dijital Bakiye Nerede Kullanılabilir?

İstanbulkart Dijital Bakiye para transferi sayesinde İstanbulkart bakiye yükleme işlemlerinin dışında da pek çok ödeme işlemi yapılabiliyor. Özellikle İBB iştiraki olan Beltur, Hamidiye, BiTaksi, HalkBakkal, İspark ve diğer İBB sosyal tesislerinde yapılacak ödemelerde kullanılabilmektedir.
Bu İBB iştiraklerinin yanı sıra Getir, Multinet, BİM, A101, CarrefourSA, Migros ve Şok marketlerde yapılacak alışverişlerin ödeme işlemlerinde de kullanılabilmektedir.