İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), 2022 yılında düzenlediği İstanbulkart kampanyaları ile birlikte İstanbullulara destek olmaya devam ediyor. İstanbulkart sahipleri, 2022 yılında çok sayıda yeni İstanbulkart kampanyası sayesinde İstanbul’da toplu taşımayı ücretsiz kullanma şansı yakalamıştı. İBB tarafından duyurulan yeni İstanbulkart kampanyası sayesinde İstanbullular, yine toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilecek. İşte İstanbul’da ücretsiz toplu taşıma kullanım imkanı sağlayan yeni İstanbulkar kampanyasının detayları!

İstanbulkart ile Ücretsiz Ulaşım Kampanyası

İstanbul’da toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanmak isteyenlere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden(İBB) önemli bir fırsat geldi. İstanbulkart sahibi tüm İstanbullular, şartları sağlayarak toplu taşımayı ücretsiz bir şekilde kullanabilme şansını yakalıyor. İstanbullular, sahip oldukları İstanbulkart ile ilgili olarak kampanya şartlarını yerine getirdiklerinde yapacakları ilk toplu taşıma kullanımlarında iade alabiliyor. Böylelikle ilk ulaşımı ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

İBB tarafından duyurulan yeni İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyası tek seferliktir. Yani İstanbulkart sahipleri, kampanya koşullarını yerine getirdikleri takdirde yapacakları ilk toplu taşıma kullanımında iade alıyor. Kampanya kapsamında alınabilecek nakit iade tutarı en fazla 7.67 TL tutarındadır. Söz konusu nakit iade tutarı İstanbulkart’a otomatik yükleme talimatı olarak yüklenir. Yükleme talimatının tamamlanabilmesi için İstanbulkart sahibinin kartını herhangi bir ödeme noktasına veya yükleme noktasına okutması gerekiyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İstanbulkart Ücretsiz Geçiş Kampanyası Şartları

İstanbulkart sahiplerinin ücretsiz geçiş kampanyasından yararlanabilmesi için 18.07.2022 tarihinden sonra satın almış olmak gerekiyor. Bu nedenle söz konusu tarihten önce İstanbulkart sahibi olanlar kampanyadan yararlanamayacak. Bununla birlikte İstanbulkart sahiplerinin kartları için kişiselleştirme işlemini tamamlamış olması gerekiyor. Bu işlemi İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden yapabilmek mümkündür. Ayrıca “bireysel.istanbulkart.istanbul” web sitesi üzerinden de İstanbulkart kişiselleştirme işleminin gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

İstanbulkart Mobil uygulamasında kişiselleştirme işlemi “Kartlarım” kategorisinde yer alan “Kart Ekle” sayfası üzerinden pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca kampanyadan yararlanabilmek için açık rıza tercihi düzenlemesinin de yapılmış olması gerekiyor. Yine İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinde “Profilim” sayfasındaki “İzinlerim” kategorisinde yer alan “Açık Rıza Metni Onayı” bölümünden İstanbulkart açık rıza onayı işlemlerinin pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Bu işlemleri gerçekleştiren İstanbulkart sahipleri 18.10.2022 tarihine kadar yapacakları ilk toplu taşıma kullanımında ücreti iade olarak geri alabiliyor.