İstanbulluları sevindiren toplu taşımada ücretsiz geçiş kampanyası duyuruldu. İstanbulkart sahipleri, kent genelinde toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında İstanbulkart sahipleri QR kod ile geçiş yaparak, toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilecek. İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, İstanbulkart sahiplerine özel yeni ücretsiz geçiş kampanyasının detayları haberimizde!

İstanbulkart ile Ücretsiz Geçiş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından başlatılan yeni İstanbulkart kampanyası sayesinde, İstanbullular, toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkından yararlanabiliyor. İBB, İstanbulkart altyapısını dijitalleştirmeye devam ediyor. Bu çerçevede geliştirilen ve hizmete sunulan İstanbulkart Mobil uygulaması, İstanbullulara büyük bir kolaylık sağlamıştı. İBB, Belbim aracılığıyla şimdi de İstanbulkart Mobil ile İstanbul genelinde toplu taşıma araçlarındaki geçiş ücretlerinin QR kod ile ödenebilmesine olanak veriyor.

İstanbulkart Mobil’deki “QR Kod ile Öde” sistemini kullanarak, toplu taşımayı kullananlar, 1 adet ücretsiz geçiş hakkından yararlanabiliyor. İstanbulluların toplu taşıma geçişlerini daha hızlı ve daha kolay şekilde yapabilmeleri sağlanıyor. Ayrıca fiziki İstanbulkart kullanımında karşılaşılan yetersiz bakiye ve bakiye yükleme problemlerinin de ortadan kaldırılması sağlanabiliyor. Temassız ve hızlı geçiş imkanı sağlayan QR kod ile geçiş sistemini kullananlar, kampanyadan yararlanabiliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İstanbulkart QR Kod ile Ücretsiz Geçiş Kampanyası Koşulları

İBB tarafından duyurulan yeni İstanbulkart QR kod ile geçiş kampanyası kapsamında QR kod ile yapılacak ilk 10 geçişten 1 tanesini ücretsiz olarak yapabilmek mümkün oluyor. İstanbullular 10 adet QR kod ile geçiş yaptıklarında 1 adet geçiş ücreti dijital İstanbulkart’a iade ediliyor. Kampanyadan yararlanabilmek için ise 29.08.2022 ile 29.09.2022 tarihleri arasında kampanya koşullarına uygun şekilde İstanbulkart Mobil uygulamasındaki QR kod ile öde sistemini kullanarak geçiş yapılması gerekmektedir.

Kampanya kapsamında söz konusu iade tutarı ise 1 adet otobüs geçiş ücreti kadar yapılmaktadır. Bu çerçevede de dijital kart sahipleri 3.74 TL, öğretmenler 5.49 TL ve tam İstanbulkart sahipleri 7.67 TL iade alabilmektedir. Hediye olan geçiş tutarı elektronik para şeklinde QR kod ile ödeme yapılan dijital İstanbulkart bakiyesine yüklenmektedir. QR kod ile geçiş sistemi otobüs ve metrobüs dışında Marmaray, metro ve şehir hatları içinde geçerlidir.