PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), 2022 yılında İstanbulkart kampanyalarına devam ediyor. İBB tarafından düzenlenen İstanbulkart kampanyaları ile İstanbullular, toplu taşımadan çok daha avantajlı şekilde yararlanabiliyor. İBB’nin son İstanbulkart kampanyası olan QR kod kampanyası ile ücretiz şekilde yolculuk yapabilme imkanı sunuyor. İşte İstanbulkart QR kod kampanyası koşulları ve yararlanma yöntemleri ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtları!

İstanbulkart’ta QR Dönem Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), İstanbul genelinde ulaşım altyapısının modernizasyonu için yoğun çaba sarf ediyor. Özellikle İstanbulluların, toplu taşımada karşı karşıya kalabildikleri sorunların giderilmesi için dijital imkanlardan yararlanıyor. Bu kapsamda geliştirilen İstanbulkart Mobil uygulaması bulunuyor. Bu uygulama İstanbulkart sahiplerinin sıkça karşılaştıkları bakiye yetersizliği ve bakiye yükleme noktası bulamama gibi sorunlardan kurtulabilmelerine yardımcı oluyor. Çünkü İstanbullular, artık İstanbulkart Mobil uygulamasından İstanbulkart bakiye yükleme işlemlerini kolayca yapabiliyor.

İstanbulkart Mobil uygulaması aynı zamanda İstanbulluların, fiziksel olarak İstanbulkartları yanlarında olmasa dahi İstanbul’da toplu taşımayı kullanabilmelerini sağlıyor. Çünkü tüm Belbim altyapısı İstanbulkart Mobil uygulamasındaki QR kod altyapısına entegre edildi. Artık toplu taşımada QR kod ile geçiş yapılabiliyor. Böylelikle çok daha rahat ve çok daha konforlu bir şekilde toplu taşıma araçlarının kullanımı sağlanıyor. Ayrıca Belbim, İstanbulkart QR kod ile geçiş altyapısının kullanımının yaygınlaştırılması için İstanbullulara özel kampanyalar düzenliyor.

İstanbulkart QR Kod Ücretsiz Geçiş

İBB tarafından düzenlenen yeni QR kod ile geçiş kampanyası sayesinde toplu taşıma araçlarını kullanmak hem daha kolay hem de ücretsiz hale geliyor. Kampanya kapsamında İstanbulkart Mobil uygulamasını ilk defa cihazlarına indiren ve “Dijital İstanbulkart” için bakiye yüklemesi yapan vatandaşların yapacakları ilk QR kod ile geçişlerini tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanıyor. Kampanya kapsamında İstanbulkart QR kod ile geçiş sistemini kullanarak, yapılacak ilk geçişte ödeme tutarı otomatik olarak iade edilmektedir. Bu sayede QR kod ile yapılan ilk geçişin ücretsiz olması sağlanabiliyor.
İBB’nin İstanbulkart Mobil QR kod ile geçiş kampanyası otobüs, metro, füniküler ve vapur gibi tüm İstanbul içi toplu taşıma araçlarında yapılacak QR kod ile geçiş işlemlerinde geçerlidir.