İstanbul’ da toplu taşıma araçlarında kullanılan İstanbulkart, günümüzün yeni koşullarına uyum süreci, içerisinde sürekli yeni özellikler kazanıyor. Son birkaç yıldır İBB tarafından verilen destekle, İstanbulkart sadece bir toplu taşıma geçiş kartı olmanın çok ötesinde özellikler kazanmış durumda. Daha önce çeşitli kampanyalarla ücretsiz geçiş hakkı kazanılabilen kart, aynı zamanda İstanbul genelinde binlerce üye iş yerinde ödeme kartı olarak da kullanılabiliyor. Kartın dijital sürümü için, cep telefonuna indirilen mobil uygulama kullanılabiliyor. Ayrıca 31 Aralık 2022 tarihine kadar dijital kartını kişiselleştiren herkes, bir defalık ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor.

İstanbulkart Nereden Alınabiliyor?

İstanbulkart İETT ofislerinden, İstanbul genelinde bulunan binlerce sivil temsilciden, A101, Migros, CarrefourSa, ŞOK mağazalarının tüm şubelerinden ya da şehir genelinde bulunan Biletmetiklerden anında alınabiliyor. Kartı aldıktan sonra, üzerinde bulunan bilgilere paralel olarak, mobil uygulamayı indirerek, dijital kart sahibi de olabiliyorsunuz. Bu işlem sonrasında “Kişiselleştirme” işlemini de yapmanız gerekiyor. İstanbulkartını özelleştiren herkes, ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İstanbulkart Kişiselleştirme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Kişiselleştirme işlemi, kartı aldıktan sonra, internet sitesi üzerinden veya mobil uygulama üzerinden yapılabiliyor. Mobil uygulama aracılığıyla Anasayfa > Kartlarım > Kart ekle > Kendi kartını ekle yolunu izleyerek, kısa sürede kişiselleştirme işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Web platformundan kişiselleştirme yapmak isteyenler, https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul web adresine girerek, gerekli bilgileri doldurduktan sonra kişiselleştirme işlemini yapabiliyor.

İstanbulkart Açık Rıza Tercihi Onayı Nasıl Verilir?

İşlemin tamamlanması için Açık Rıza Tercihi düzenlemesi ve Ticari elektronik izin işlemlerini de yapmanız gerekiyor. Bunun için Açık Rıza Tercihi mobil uygulama aracılığıyla, Anasayfa > Profilim > İzinlerim > Açık rıza metni onayı yolu izlenerek gerçekleştiriliyor. Web platformundan https://bireysel.istanbulkart.istanbul adresi aracılığıyla “Anasayfa > Hesabım > İzinlerim > Açık rıza metni onayı” yolu izlenmesi gerekiyor.

İstanbulkart Ticari Elektronik İzin Nasıl Verilir?

Yine Ticari elektronik izin için mobil uygulamadan Anasayfa > Profilim > İzinlerim > İletişim İzinlerim > SMS/E-posta yolunun izlenerek gerekli onayın verilmesi gerekiyor. Bu işlem için web platformunu kullanmak isteyenler, https://bireysel.istanbulkart.istanbul adresine girerek, Anasayfa > Hesabım > İzinlerim > İletişim İzinlerim> SMS/E-posta yolunu izlemeleri ve gerekli onayı vermeleri gerekiyor. 31 Aralık tarihine kadar bu işlemleri tamamlayan herkes, 1 defalık geçiş ücretini ücretsiz yapma hakkı kazanıyor.