Ulaşım hizmetleri konusunda ülkenin en yoğun hizmetinin verilmiş olduğu İstanbul'da ulaşım kartlarına ilişkin yeni bir kampanya başlamış durumda. Kampanya kapsamında 18 Temmuz tarihinden sonra satın alınan İstanbulkart’ınızı kişileştirmeniz halinde ilk ulaşım bedeliniz kartınıza iade ediliyor. Biletmatiklerden, A101, BİM, CarrefourSA, Migros ve ŞOK gibi 10 binin üzerindeki kurumsal temsilciden, İstanbul genelinde bulunan binlerce bireysel temsilciden temin edebileceğiniz İstanbulkartınızı birçok alanda kullanabiliyorsunuz. İşte İstanbulkart kişiselleştirmeye ilişkin detaylar!

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Kişiselleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

18 Temmuz itibariyle almış olduğunuz İstanbulkartınızı kişiselleştirmek için İstanbulkart Mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra Anasayfa > Kartlarım > Kart ekle > Kendi kartını ekle işlemlerini sırasıyla yaparak kartınızı kişiselleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bireysel.istanbulkart.istanbul ya da kisisellestirme.istanbulkart.istanbul adreslerinden gerekli bilgileri doldurarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak kampanyanın geçerlilik tarihleri 18 Temmuz ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasındadır. 18 Temmuz öncesinde alınan kartlar ve 31 Aralık'a kadar kişiselleştirilmeyen kartlar kampanyaya dahil olamayacak.

Kampanyaya Dair Diğer Koşullar

18 Temmuz - 31 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerli olan kampanya doğrultusunda yalnızca 18 Temmuz tarihinden sonra alınan İstanbulkartlar kampanyaya dahil olacaktır. Bu tarihten önce satın alınan ve işlem yapılan kartlar kampanyaya dahil değildir. Eğer kartınızı 18 Temmuz tarihinden sonra satın almışsanız mutlaka kişiselleştirme işlemi yapmalısınız. Kartınıza ilişkin kişiselleştirilme işlemi yapıldıktan sonraki ilk geçiş ücreti ödeme tutarından bağımsız, tam tarife olarak kartınıza yüklenecektir. İstanbulkart kişiselleştirme kampanyasına katılım için kart kullanıcısının SMS ya da e-posta olmak üzere en az bir ticari elektronik iletişim izin onayının ve açık rıza tercihlerinin açık olması gerekmektedir. Söz konusu onay işlemlerini de yukarıda bahsetmiş olduğumuz uygulama üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer gerekli onaylar verilmemiş olursa kullanıcı işlemleri izlenemeyeceğinden dolayı ödüllendirme yapılamayacaktır. Ayrıca ticari elektronik iletişim izinleri ve açık rıza onaylarının, İstanbulkart kişiselleştirme işleminden sonraki ilk ödeme işleminden önce verilmesi gerekiyor. Diğer yandan kampanyadan yalnızca gerçek kartlar yararlanabiliyor. Dijital kartlar kampanyaya dahil değildir. Bununla birlikte bir kullanıcı sahip olduğu birden fazla kartla kampanyadan yararlanabilir. Kampanya kapsamında hak edilen ödüllendirmeye ilişkin bilgi ise İstanbulkart Mobil kullanıcılarına push bildirimi ya da SMS olarak yapılır.