İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden(İBB), yapılan açıklama İstanbulkart sahiplerini sevindirdi. İstanbulkart sahipleri Eylül ayı boyunca 30 TL tutarında iade alabilecek. İBB’nin İstanbulkart sahiplerine özel kampanyası her alanda gerçekleştirilecek işlemlerde geçerli olacak. İşte İBB’nin Eylül ayında 30 TL iade sunan kampanyasının tüm detayları!

Eylül’de İstanbulkart’a 30 TL İade

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), 2022 yılında İstanbulkart’ın, İstanbulluların hayatında daha fazla yer edinmesi amacıyla yeni uygulamaları hayata geçiriyor. Bu çerçevede İstanbulkart Mobil uygulamasıyla toplu taşımada bakiye yükleme ve bakiye kontrol işlemlerini pratikleştirmişti. Ayrıca İBB ile Türkiye’nin önde gelen süpermarket zincirleri arasında İstanbulkart anlaşması yapılmıştı.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Bu anlaşma kapsamında İstanbulkart sahipleri, söz konusu marketlerde yapacakları alışverişlerinin ödemelerini İstanbulkart ile yapabiliyor. İBB’nin yeni açıkladığı kampanyası ise bu market ödemelerinde 30 TL iade kazandırıyor. Kampanya kapsamında İstanbulkart sahipleri, anlaşmalı marketlerde Eylül ayı boyunca yapacağı toplam 150 TL ve üzeri alışverişlerine 30 TL iade kazanabilecek.

İstanbulkart 30 TL İade Kampanyasının Detayları Belli Oldu

İstanbulkart market harcamalarında 30 TL iade kampanyasına ilişkin tüm detaylarda duyuruldu. Yayınlanan duyuruda İstanbulkart ile daha önce marketlerde ödeme gerçekleştirmemiş olan kişilerin kampanya kapsamında olduğu belirtildi. Bu kişilerin 01.09.2022 ile 30.09.2022 tarihleri arasında A101, BİM, CarrefourSA, Migros ve Şok Marketler’de yapacakları alışveriş işlemlerinde İstanbulkart kullanmaları gerekiyor.

30 Eylül’e kadar söz konusu marketlerde toplamda 150 TL ve üzeri ödemeyi İstanbulkart üzerinden gerçekleştiren İstanbullular, 30 TL iade alabilecekler. Kampanyadan yararlanabilmek için daha önce bu şekilde İstanbulkart kullanılmamış olması gerekiyor. Aynı zamanda da İstanbulkart dijital kişiselleştirme işleminin tamamlanmış olması da gerekmektedir. Kampanyaya Sosyal Destek Kartları dışındaki tüm İstanbulkart kullanıcılarının katılım sağlayabilmeleri mümkün olacak.
Kampanya kapsamında gün içerisinde gerçekleştirilen ödeme iptalleri, Eylül ayı boyunca tamamlanması gereken 150 TL sınırı için geçerli sayılmamaktadır. İstanbulkart 30 TL iade kampanyasındaki söz konusu iade tutarı İstanbulkart’a talimat olarak yüklenecektir. Talimat olarak yüklenmiş ödülün yüklemesinin tamamlanması için İstanbulkart yükleme veya ödeme noktalarında kartın bir defa okutulması gerekmektedir. Böylelikle kampanyadan kazanılan 30 TL tutarındaki ödülün İstanbulkart’a yüklenmesi tamamlanır.