İstanbulkart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sadece toplu taşıma geçiş sistemi kartı olarak kullanılan bir kart olmasından öte bir işleve sahip olacak şekilde güçlü bir altyapıyla destekleniyor. İBB sürekli yeni işlevler ekleyerek, İstanbulkartın, İstanbullular için vazgeçilmez ve yaşamın her tarafında var olan bir yapıya sahip olmasını sağlıyor.

İstanbulkart mobil uygulamasının faaliyete geçirilmesi, uygulamada Dijital kart oluşturulmasını ve QR kod ile geçiş ve ödemelerin yapılmasını sağlayan yeni bir fonksiyonun da oluşmasını sağladı. Cep telefonunuza indirilen İstanbulkart mobil uygulamasının içerisinde, kart yüklemesi, bakiye öğrenme gibi işlevler bulunuyor. Aynı zamanda oluşturulan “ Dijital kart “ aracılığıyla, cep telefonunuzdan QR KOD kullanarak, geçiş ve diğer ödemeleri yapabilme avantajı da sağlanmış oldu.

İstanbulkart QR Kod ile Ücretsiz Geçiş Kampanyası

Hem İstanbulkart mobil uygulamasının tanıtımı hem de, QR Kod ile geçiş işlevinin tanıtımı için, İBB birde promosyon hazırladı. Kampanyada İstanbulkart mobil uygulamasını cep telefonuna indirerek, QR Kod ile geçişi ilk defa yapan tüm İstanbullular 1 geçiş ücretini iade olarak aldı. Kampanyadan yüzbinlerce kişi faydalandı.

Henüz yeni bir uygulama olan QR kodla geçişle birlikte, İstanbulkart mobil uygulaması, vatandaşlar tarafından süratli bir şekilde benimsendi. Gelişen teknolojinin ulaştığı seviyeye göre geç kalmış bir gelişme olarak bakılan uygulamadan, her gün sayısı sürekli artan İstanbullu faydalanmaya başladı.

İstanbulkartın Yeni Özellikleri

İstanbulkart, şehir genelinde marketten, oto yıkama işlemine kadar, binlerce noktada ödeme kartı olarak da kullanılabiliyor. Sürekli yeni ve avantajlı kampanyalarla ödeme noktaları sayısı artan İstanbulkart, mobil uygulama aracılığıyla dijital bir kimlik kazandı. Aynı zamanda son günlerde yapılan duyuruyla, İBB ile Fiba Banka arasında varılan anlaşmayla, artık İstanbulkart Dijital Kart sahipleri, 5.000 liraya kadar anında kredi kullanabiliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İhtiyaç kredisi olarak sunulan kredinin 2.500 lira ve 5 ay vade seçenekli türü, faizsiz olarak sunuluyor. 5.000 lira ve 24 ay vade seçenekli diğer türüyse, düşük faizle İstanbulkart sahipleri tarafından istedikleri zaman kullanabilecekleri bir alternatif oluşturuyor. İstanbulkart mobil uygulamasına “ Dijital Bakiye “ olarak aktarılan kredi, istendiğinde banka hesaplarına da çekilebiliyor.