İstanbullular, 2022’de toplu taşımada ücretsiz geçiş fırsatlarından faydalanabiliyor. İstanbul Ulaşım tarafından düzenlenen İstanbulkart kampanyalarıyla toplu taşıma kullanımlarınızı ücretsiz hale getirebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından gerçekleştirilen “Yürü Be İstanbul” kampanyasına katılarak, İstanbulkart ile ücretsiz geçiş yapabilirsiniz.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

İstanbulkart Yürü Be İstanbul Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) 2022’de şehirde sağlık yaşamı teşvik etmek üzere çeşitli organizasyonlar ve kampanyalar düzenliyor. Bu kapsamda İstanbul’da sağlıklı yaşamı desteklemek için “Yürü Be İstanbul” kampanyası İBB tarafından düzenleniyor. İBB tarafından düzenlenen kampanya kapsamında “Yürü Be İstanbul” uygulaması geliştirildi ve İstanbulluların kullanımına sunuldu.
İstanbullular, “Yürü Be İstanbul” uygulamasını ücretsiz bir şekilde cihazlarına indirebiliyor. Uygulamada bulunan “Var Mısın 50.000 Adım?” etkinliği ile de toplu taşımada İstanbulkart ile ücretsiz geçiş hediyesi veriyor. Uygulamada bulunan “Var Mısın 50.000 Adım?” görevini tamamlayanlar İstanbulkart ile 1 seferlik ücretsiz geçiş hakkı kazanabiliyor.

İstanbulkart 50.000 Adım Ücretsiz Geçiş Hakkı

İstanbullular, “Yürü Be İstanbul” uygulamasındaki görevleri tamamlayarak, yüzlerce farklı hediyeden birisini ücretsiz bir şekilde alabiliyor. Uygulamada yer alan görevlerden birisi olan “Var Mısın 50.000 Adım?” görevi de İstanbullara, İstanbulkart ile 1 adet ücretsiz geçiş hakkı kazandırıyor. Kampanya kapsamında uygulamada yer alan “Var Mısın 50.000 Adım?” görevini tamamlamak gerekiyor. Ücretsiz İstanbulkart geçiş hakkı kazanabileceğiniz görev haftalıktır.

1 hafta içerisinde uygulamayı kullanarak 50.000 adım yürüyerek, Belbim’den tek geçişlik İstanbulkart ücreti kazanabilirsiniz. Kampanya kapsamında her hafta görevi başarılı şekilde tamamlayan ilk 1.000 kişi İstanbulkart ücretsiz geçiş hakkından faydalanabilmektedir.

İstanbulkart kampanyası kapsamında kazanılan tek geçişlik İstanbulkart ücreti, İstanbulluların kartına otomatik olarak yüklenmektedir. Kampanya kapsamında kazanılan tek geçişlik ücretsiz İstanbulkart bakiyesinin İstanbulkart’a yüklemesinin tamamlanabilmesi için “Biletmatik”, “NFC destekli telefon” veya “ödeme cihazı” üzerinden okutma yapılmalıdır. Bu şekilde yüklemenin tamamlanması sağlanarak, ücretsiz geçiş hakkından ilk kullanımda faydalanılabilmektedir.

Belbim tarafından sunulan “Yürü Be İstanbul” uygulaması üzerinde “Var Mısın 50.000 Adım?” görevinin dışında da çok sayıda görev bulunuyor. Bu görevleri tamamlayarak, elde edilecek puanlar sayesinde İstanbulkart tek geçişlik ücret hediyesinin dışında daha pek çok farklı yüzlerce hediyeden birisini de alabilirsiniz.