Türkiye yine iç karartan ve ağızları açık bırakan bir olaya tanık oldu. Türkiye yeni bir güne daha büyük bir insanlık ayıbı ile karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en büyük cemaatlerinden birisinin liderlerinin henüz 6 yaşındayken kız çocuğunu imam nikahıyla evlendirdiği iddiası ortaya çıktı. Yıllar boyunca süren cinsel istismar sürecine de babanın göz yumduğu iddia edildi. İşte herkesi şok eden ve büyük eleştiri olayın detayları!

Olaya Büyük Tepki Geldi

Türkiye’yi şoke eden olaya ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ederken, ünlü isimlerden de ortaya çıkan olaya ilişkin büyük tepkiler geldi. Büyük bir infial yaratan bu olaya karşı ünlü isimler sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdi. Ünlü isimler, bu tip olaylara karşı büyük bir isyan oluşturmaya başladı.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Hiranur Vakfı Kurucusu Kızını 6 Yaşında İmam Nikahıyla Evlendirdi

Geçtiğimiz günlerde İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hİranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızından herkesi şoke eden bir iddia ortaya atıldı. İddiasına göre babası tarafından henüz 6 yaşında olduğu dönemde o zaman 29 yaşında olan bir tarikat mensubu ile imam nikahı ile evlendirildiğini belirtti. Bu olayın ardından yıllar boyunca cinsel istismara maruz kaldığını söyleyerek, resmi olarak şikayetçi oldu.

Eşinden boşanan genç kadının, şikayeti doğrultusunda onlarca delili de ortaya koyduğu buna rağmen 2 yıl boyunca tek bir dava bile açılmadığını belirtti. 2022 Ekim ayında savcılık tarafından iddianamesini tamamladı. H.K.G’nin annesinin yanı sıra babası Yusuf Ziya Gümüşel ve eşi Kadir İstekli ile ilgili olarak savculk tarafından hapis cezası talep edildi.

İnsanlıktan utanmaya neden olan söz konusu istismar, Türkiye genelinde infiale neden oldu. Olaya ilişkin herkesin kanını donduran olaya ilişkin ünlülerden büyük bir tepki gelmeye başladı. Sosyal medya üzerinden Tan Taşçı, Şahan Gökbakar, Gani Müjde, Haluk Levent, Gülben Ergen gibi çok sayıda ünlü isim tarafından tepkilerde bulunulmuştu. Olaya ilişkin ünlü isimlerin yanı sıra siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından da büyük tepkiler gösterildi.