Eski telefonunu değiştirmek veya yeni telefon almak isteyenlere büyük müjde! Son model akıllı cep telefonlarını piyasanın çok altına alma fırsatı sunuluyor. Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sistemine giriş yapanlar, çok uygun fiyatlara yeni cep telefonu sahibi olma şansını yakalıyor. Ticaret Bakanlığı’nın hizmete açtığı e-ihale’den telefon satışı nasıl yapılıyor? E-ihale’den nasıl telefon alınır? Tüm ayrıntıları haberimizde!

E-İhale’yle Kaçmayacak Telefon Fiyatları

Son dönemde hızla yükselen enflasyon, yüksek döviz kurları derken, Türkiye’de yeni bir telefon satın almak on binlerce TL’ye mal olmaya başladı. Cep telefonu piyasasında yükselen fiyatlar nedeniyle telefonunu yenilemeyen veya yeni bir cep telefonu alamayanlar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan büyük bir kolaylık geldi. Vatandaşlar artık Ticaret Bakanlığı’nın yürüttüğü e-ihale sistemine kayıt olarak, piyasadaki en son model cep telefonlarını dahi çok cüzi miktarlara satın alabilme şansına sahip oluyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

E-İhale’den Telefon Nasıl Alınır?

Cep telefonu almayı düşünüyorsanız, piyasadaki yüksek fiyatlandırmalardan mağduriyet yaşamak istemiyorsanız, Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale.gov.tr adresi tam size göre. E-ihale sisteminde Ticaret Bakanlığı tarafından gümrükte takılan ürünlerin satışı gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede yurtdışından getirilmiş sıfır veya ikinci el cep telefonları da gümrükte takıldığı zaman e-ihale sisteminde satışa sunuluyor. E-ihale sisteminde açılan cep telefonu ilanlarını takip ederek, ister belirli bir markanın, isterde herhangi bir markanın cep telefonunu piyasanın çok altındaki fiyatlara satın alabilirsiniz. Cep telefonunu alabilmek için e-ihale sistemine kayıt olmanız ve ihale nezdinde belirlenen teminat tutarlarını kamu bankaları aracılığıyla yatırmanız gerekiyor.

E-ihale Güncel Cep Telefonu İlanları

Ticaret Bakanlığı, sürekli e-ihale sisteminde yeni cep telefonu ilanları yayınlanmaktadır. Bu ilanlar kapsamında cep telefonlarını satın almak isteyenler, ilanları güncel olarak takip edebiliyor. E-ihale sitesinde güncel olan ve teklif alan ilanlardan bazıları ise şu şekilde;

  • HTC 0PJA100 1 adet cep telefonu 2.400 TL satış bedeli ve 240 TL teminat bedeliyle satışta.
  • MEIZU M721H, MEIZU M711H, MEIZU M571H ve NOKİA TA-1043 şeklinde 4 farklı telefon 950 TL satış bedeli ve 190 TL teminat bedeliyle satışta.
  • Samsung SM-J110H/DS Model 1 adet cep telefonu 2.500 TL satış bedeli ve 250 TL teminat bedeliyle satışta.