Ticaret Bakanlığı tarafından hizmete alınan e-ihale ile birlikte artık pek çok ürün uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Son yıllarda sürekli artan fiyatlarıyla dikkat çeken cep telefonu konusunda da e-ihale platformu avantajlı fiyatlarla dikkat çekiyor. Çok uygun fiyatlara cep telefonu satın almak için e-ihale platformu kullanılabiliyor. İşte çok düşük fiyatlara cep telefonu satışlarının yapıldığı e-ihale platformundaki güncel ilanlar!

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

E-İhale Nedir?

E-İhale, Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olan elektronik ihale platformudur. Bu platform üzerinde Ticaret Bakanlığı’nın ilgili kurumları tarafından mevzuat uygunsuzlukları nedeniyle ele geçirilmiş olan ürünlerin açık arttırma usulünde satışları gerçekleştiriliyor. Bu tip ürünler, geçmişten beri açık arttırma usulünde satılıyordu. E-İhale platformu bu açık arttırmaların dijital dünyaya taşınarak, vatandaşların her yerden erişebilir olmasını sağladı.

E-İhale Cep Telefonu Satış İlanları Nasıl Takip Edilir?

Bakanlık tarafından düzenli olarak yeni cep telefonu satış ilanları yayınlanmaktadır. Vatandaşlar “eihale.gov.tr” adresi üzerinden yayınlanan güncel cep telefonu satış ilanlarını takip edebiliyor. Burada yayınlanan satış ilanlarına herkes kolayca teklif verebiliyor. E-ihale cep telefonu ilanlarına teklif vermek isteyenlerin sisteme üye olmalarının yanı sıra ilan özelinde belirlenen teminat bedelini de yatırması gerekiyor. Teminat bedelini yatırmadan, söz konusu ilana teklif verebilmek mümkün değildir.

Kamu bankaları aracılığıyla ilanın teminat bedelini ödeyenler, ihale süresi boyunca yeni teklifler verebiliyor. Eğer ihale süresi sona erdiğinde en yüksek teklife sahip olursa, cep telefonunu satın alabilme hakkına sahip oluyor. Üstelik platformda yayınlanan cep telefonu ilanların başlangıç bedelleri çok düşük olduğu gibi teklifler çok yükseğe de çıkmıyor. Bu çerçevede de her halde sektördeki fiyatların neredeyse yarı fiyatlarına cep telefonu satın almak mümkün oluyor.

2022 Kasım E-İhale Cep Telefonu Satış İlanları

Ticaret Bakanlığı tarafından düzenli olarak yeni cep telefonu satış ilanları yayınlanıyor. İşte 2022 Kasım ayına özel yayınlanan e-ihale cep telefonu satış ilanlarından bazıları!

  • 1 adet Samsung SM-G610F/DS, 2 adet Samsung SM-G611FF/DS, 1 adet Samsung SM-J730GM/DS ve 2 adet Samsung SM-J701F/DS ilanı bulunuyor. İlan 10.000 TL başlangıç bedeli ve 2.000 TL teminat bedeliyle başlıyor. İhalenin bitiş tarihi ise 31.10.2022 saat 10:55 olarak açıklandı.
  • 1 adet iPhone 11 “A2221” 64 GB cep telefonu modeli 7.350 TL başlangıç ve 1.470 TL teminat bedeli ile satışa sunuldu. İlan 31.10.2022 saat 12:15’te sona erecek.