Elektronik ürün piyasalarında çip krizi ve yanı sıra Dolar’da yaşanan durdurulamayan artışın yarattığı ciddi bir pahalılık söz konusu olmaya devam ediyor. Dolar/TL paritesindeki artıştan en fazla etkilenen sektör ise akıllı cep telefonu pazarı oldu. Sıfır ve ikinci el cep telefonu fiyatları 2022 yılında fahiş seviyede artış yaşadı. Cep telefonu almak isteyenler için uygun fiyatlı cep telefonu modelleri ise Ticaret Bakanlığı tarafından satışa sunuluyor. İşte Ticaret Bakanlığı’nın uygun fiyatlara satış yaptığı e-ihale cep telefonu ilanları!

E-İhale Nedir?

Ticaret Bakanlığı tarafından kurulan e-ihale platformu, elektronik ihale sistemidir. Bakanlık tarafından geçmişten beri mevzuat uygunsuzlukları dolayısıyla ele geçirilen/el koyulan tüm ürünler açık arttırma usulünde satılıyor. Ancak bu satışlar e-ihale platformu öncesinde sadece ürünün bulunduğu kurum bünyesinde gerçekleştiriliyordu. Bu durumda katılımların çok sınırlı kalmasına neden oluyordu. Ticaret Bakanlığı e-ihale sistemi sayesinde Türkiye’nin her yerinden vatandaşların bu satış ihalelerine katılabilmelerine olanak veriyor.

E-İhale’den Cep Telefonu Nasıl Alınır?

2022 yılında cep telefonu almayı düşünen ancak fiyatlardan şikayet edenler için çok uygun fiyatlara cep telefonu satışları e-ihale platformunda yapılıyor. Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale platformunda sık sık yeni cep telefonu satış ilanları yayınlanıyor. Bu ihalelere katılabilmek için düzenli olarak e-ihale platformunun cep telefonu satış kategorisinin takip edilmesi gerekiyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Yayınlanan güncel cep telefonu satış ilanlarına teklif verebilmek için ilan özelinde belirlenen teminat bedelinin yatırılması gerekiyor. Teminat bedelini yatıranlar, cep telefonunun ihale süreci boyunca yeni teklifler verebiliyor. İhale süreci sonunda ise en yüksek teklife sahip olması halinde vatandaş, cep telefonunu satın alabiliyor. Platformda cep telefonu satış ilanlarının başlangıç bedelleri oldukça düşük olduğundan tekliflerle fiyatlar çok yükselmiyor. Böylelikle son model cep telefonu modelleri bile çok uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Bu nedenle uygun fiyatlı cep telefonu satın almak isteyenlerden yoğun talep görüyor.

E-İhale Güncel Cep Telefonu Satış İlanları

Ticaret Bakanlığı tarafından sık sık yeni ele geçirilen/el koyulan cep telefonları için satış ilanlarını e-ihale üzerinden yayınlamaktadır. İşte 2022 Eylül ayında e-ihalede satışta olan cep telefonları;

  • 1 adet Samsung J3 cep telefonu 50 TL teminat bedeli ve 250 TL başlangıç bedeliyle satışta bulunuyor. 1.09.2022 ile 06.09.2022 tarihleri arasında teklif alıyor.
  • 1 adet Redmi M2006C3LC cep telefonu modeli 374 TL teminat bedeli ve 1.870 TL başlangıç bedeliyle satışta bulunuyor. İlan teklif tarihleri ise 01.09.2022 ile 06.09.2022 saat 10.00 olarak açıklandı.